Berk Oktay - Merve Şarapçıoğlu Davası Karara Bağlandı! Eski Eşe Hapis Cezası
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Berk Oktay – Merve Şarapçıoğlu Davası Karara Bağlandı! Eski Eşe Hapis Cezası

EĞLENCE

26 Aralık 2020 Cumartesi 12:59:48

Berk Oktay – Merve Şarapçıoğlu Davası Karara Bağlandı! Eski Eşe Hapis Cezası

Magazin gündemine düşen son dakika haberine göre Berk Oktay’ın uygunsuz görüntülerini ifşa eden eski eşinin cezası belli oldu. Merve Şarapçıoğlu, “Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Oyuncu Berk Oktay’ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla yargılanan eski eşi Merve Şarapçıoğlu hakkında Özel hayata ilişkin görüntülerini ifşa ettiği gerekçesiyle 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı. Davanın geçtiğimiz duruşmasında savcılık mütalaa vermişti.

Savcı mütalaada, Merve Şarapçıoğlu hakkında Özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek suçundan yapılan yargılamada dosya incelenmesinde Siber Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğünün hazırladığı raporda sosyal medya hesabına erişim sağlayan IP bilgiler doğrultusunda paylaşımda bulunan IP adreslerden birinin Merve Şarapçıoğlu’nun annesine ait olduğuna, annesi Sibel Asım’ın beyanında Şarapçıoğlu’nun kızı olduğunu ve kendisine ait olan telefon numarasını kızının kullandığını söyledi. Dosya kapsamında ifadesi alınan Avukat Orhan A., Merve Şarapçıoğlu’nun stajyer avukat olarak ofisinde çalıştığını, iş yerinde bulunan Wi-Fi ile iletişim kurduklarını ve bilgi sahibi olmadığını beyan etti. Dosya kapsamında IP sorgulama sonucu ulaşılan dört farklı sosyal medya hesabın Merve Şarapçıoğlu ile bağlantılı olduğu kanaatine varıldığı, sanığın değişik zamanlarda birden fazla kez ifşada bulunduğu ve bunun sonucunda zincirleme özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek suçundan hapis cezası talep etmişti.

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuksuz sanık Merve Şarapçıoğlu ile şikayetçi Berk Oktay ve taraf avukatları katıldı. Şikayetçi Berk Oktay, “Şikayetim devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ederim” dedi. Oktay’ın avukatı Serdar Öktem de sanığın üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.

 

2 YIL 1 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkeme, sanık Merve Şarapçıoğlu’nun “Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle alt sınırdan önce 2 yıl hapis cezası verdi. Suçun zincirleme şekilde işlendiğini dikkate alan mahkeme cezayı 2 yıl 6 ay hapis cezasına çıkardı. Duruşmalardaki iyi halini göz önüne alan mahkeme, indirim uygulayarak sanık Şarapçıoğlu’na 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezasını ertelemeyen mahkeme, daha önce hakkında hükmün açıklanması geri bırakılması uygulandığı gerekçesiyle İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi’ne ihbarda bulunulmasına hükmetti.

 

“ADALET YERİNİ BULDU”

Kararın ardından duruşma salonu önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Berk Oktay, davayı geri çekmesi için tehdit edildiğini belirterek “Bu benim namus davamdır diye başından beri söyledim ve namus davamdan asla geri adım atmadım. Allah’a çok şükür bugün soyadımın bütün namusu temizlenmiştir. Türk adaletine her zaman güvendim sonucunda da adalet yerini buldu. Bu dava emsal bir davadır. Herkese örnek olmasını dilerim. Kimse de peşini bırakmasın böyle şeylerin ve kimse de böyle bir şey kalkmasınlar. “dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı