E-devlette kayıt bugün başladı! Herkese 1.200 TL sosyal yardım parası verilecek! Vatandaş akın etti

E-devlette kayıt bugün başladı! Herkese 1.200 TL sosyal yardım parası verilecek! Vatandaş akın etti
YAYIN TARİHİ: 17.11.2021 09:35:00

Bilindiği gibi pandemi sürecinde yaşanan ekonomik bozukluk ve sonrasında yaşanan sıkıntılar devleti tekrar harekete geçirmiş oldu. Bu anlamda 1.200 TL vatandaşların hesabına e-devletten kayıt olmaları kaydıyla hemen yatacak. Bu dönemde ay sonunu getirmekte zorluk çeken memur emekli ve dar gelirliler açısında adeta ilaç olacak. Başvurunuzu tamamladıktan sonra 1200 TL paranız hesabınıza yatıyor. Sosyal yardım parası ile ilgili merak ettiklerinizi www.haberlerim.com.tr editörleri derledi.

Peş peşe açıklandı. Herkese 1.200 TL sosyal yardım parası verilecek! E-devlette kayıt bugün başladı! E-devlet üzerinden kayıtlar bugün itibariyle başlamış bulunuyor. Kayıt olan herkese 1.200 TL verilecek. Pandemi ve ekonomik durum sonrasında devlet baba yine yaptı yapacağını. Dar gelirli vatandaşlar için oldukça önemli olan sosyal yardım parası detaylarını haberimizde veriyoruz.
Sosyal yardım parası bilindiği gibi pandemiyle birlikte başlamıştı. Milyonlarca kişi bu paradan yararlanmıştı. 1. faz, 2. faz ve 3. faz olarak verilen yardımda şimdi sıra 4. faza geçmiş oldu. İhtiyaç sahipleri için tasarlanan yardımlar sadece nakit para olarak olmuyor aynı zamanda gıda ve barınma olarakta karşımıza çıkıyor. E-devlet üzerinden başvurup paranızı almak ise oldukça kolay. Haberimizde verdiğimiz linke tıklayarak hemen kayıt olun ve paranızı anında alın.  Bu bağlamda sosyal yardım şartlarını haberimizde veriyoruz. Öncelikle bu şartları taşımanız gerekiyor. Sonrasında aşağıda link bıraktık onunla kayıt olabilirsiniz. 

-       Değerlendirmeler kişi bazlı değil hane bazlı olacak. Yani her hane tek başvuru yapabilecek.

-       Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,


-       Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

-       İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

-       İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

-       5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

-       5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,


1.200 TL BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZBaşvuru linkini tıklayıp kayıt olduktan sonra yapmanız gereken paranızı almak bunun içinde belli şartlar var. Tc kimlik no son rakamına göre paraların yatma günleri bellidir. Ayrıca başvuru yapmak içinde tc kimlik no rakamlarına ihtiyacınız var. Başvuru yapmak için TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre; 0- Pazartesi, 2-Salı, 4-Çarşamba, 6-Perşembe, 8- Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilecek.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER