Düşmanını devirmek için zorluyor! "Aman vermeyesin oğul" Alparslan Büyük Selçuklu 3. bölüm fragmanı

Düşmanını devirmek için zorluyor! 'Aman vermeyesin oğul' Alparslan Büyük Selçuklu 3. bölüm fragmanı
YAYIN TARİHİ: 16.11.2021 10:12:00

​Anadolu'nun kapılarını Türklere açan ve burayı yurt kılan Selçuklu sultanı Alparslan'ın hayatını ve dönemindeki olayları anlatan Alparslan Büyük Selçuklu'da sular durulmuyor. TRT1'in yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu'da heyecan hız kesmeden devam ediyor. Düşmanı tarafından sürekli bir şekilde sıkıştırılan beyler gayrı sefer kararı bekliyor.

Düşmanını devirmek için zorluyor! "Aman vermeyesin oğul" Alparslan Büyük Selçuklu 3. bölüm fragmanı... Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölümünde Selçuklu ve Bizans arasındaki kavga giderek kızışınca eller kılıçlara gitti. Alparslan Büyük Selçuklu 3. bölüm fragmanında Alparslan'ın alacağı karar düşmana sefer yönünde olacak.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU 3. BÖLÜM FRAGMANI

Alparslan Büyük Selçuklu 3. bölüm fragmanında herkesi heyecanlandıracak gelişmeler yaşanacak. Fragmanı izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU 3. BÖLÜM FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖLÜMÜN KISKACI


Ölüm kıskacındaki Alparslan son anda kurtulurken, Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Pasinler Ovası tarihin en uzun ve kanlı savaşlarından birine ev sahipliği yaparken, Alparslan şehit edilen Şehzade Hasan ve her Türk’ün intikamını almaya karalıdır.


Diğer yandan obadaki tüm gözler ise çağrı Bey’e hançer indirirken yakalanan Akça’nın üzerindedir. Akça göründüğü gibi Bizans’tan kaçan masum bir Türkmen kızı mıdır, yoksa Selçuklu’yu yok edecek sinsi bir planın anahtarı mı?

Yüreğine büyük sırlar mühürlemiş olan Akça hiç beklemediği bir anda öğrendiği gerçekle hayatının şokunu yaşayıp sarsılırken, artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Savaş sonrası İmparator’dan gelen sürpriz emir Bizans’ı karıştırır. Ani Tekfuru Kekavmenos, Selçuklu’ya darbe vuracak yeni hamlesini yaparken, General Dukas’ın beklenmedik hareketi herkesi şok eder.

Öte yandan Alparslan’ın gözü, ihanet içinde olduğundan şüphelendiği Emir Bozan’ın üzerindedir. Bu durum iki kardeşi, Alparslan ve Süleyman’ı kavganın eşiğine sürüklerken obada gerilim had safhaya çıkar. Vaspurakan’daki Müslümanları özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Alparslan zekâ dolu bir planla Bizans’ı alt ederken, herkes Yannis’in kurduğu acımasız tuzaktan habersizdir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER