Durulmak nedir bilmeyecek göz gözü görmüyor! Altın fiyatları çıldırdı kantarın topuzu kaçtı!

Durulmak nedir bilmeyecek göz gözü görmüyor! Altın fiyatları çıldırdı kantarın topuzu kaçtı!
YAYIN TARİHİ: 18.11.2021 09:59:00

​Altın fiyatları her geçen gün biraz daha yükselerek vatandaşın gözünün kulağının oraya odaklanmasına neden oluyor. Çeyrek altın ve gram altın gözler önünde onlarca lira arttı. Elinde birikimi olanlar acaba bozdursak mı yoksa biraz daha beklesek mi diye düşünür durur oldu. Piyasadaki gelişmeleri inceleyen analistler tüm ihtimalleri okuyuculara anlattı.

Durulmak nedir bilmeyecek göz gözü görmüyor! Altın fiyatları çıldırdı kantarın topuzu kaçtı! Altın fiyatlarının iyice yükselmesi çeyrek altının 1.040 TL'yi geçmesi gram altının 630 TL'yi geçmesi şokları beraberinde getirdi. Elinde yatırımı olan ise acaba yarın ne olacak diye düşünüyor.

İSLAM MEMİŞ'TEN YATIRIMCIYA UYARI

Piyasa uzmanı İslam Memiş, "580-585 lira aralığına kadar bir düzeltme gelmeden panik yapmamalı. Dövizde de aynı. Zamanında alınmayan tedbirler yerine paniğe bırakmamalı." dedi.

İslam Memiş'in o açıklaması:

Bugün gram altın/TL seviyesi 612 TL seviyesi ile yeni bir rekor tazelediğini gözlemliyoruz. Gram Altın/TL tarafındaki yükselişler, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararına göre yeniden şekillenecek. TCMB faiz indirimlerini devam ettirirse iç piyasada dolar kurunda yeni yükselişler görürüz bu da gram altın fiyatının yeni rekorlar kırmasına neden olur. Ancak TCMB faizleri pas geçerse dolar kurunda ve beraberinde altın fiyatlarında geri çekilmeler mümkün olabilir. O yüzden TCMB’nın faiz kararı hem döviz kurları hem emtia fiyatları üzerinde önemli bir etkisi olacak.

GRAM ALTIN

636 TL

22 AYAR BİLEZİK

583 TL

CUMHURİYET ALTINI

4151 TL


YARIM ALTIN

2083 TL

ÇEYREK ALTIN

1041 TL

REŞAT ALTINI

4181 TL

22 AYAR ALTIN

595 TL

18 AYAR ALTIN

464 TL

14 AYAR ALTIN

416 TL
(Satış fiyatları baz alınmıştır.)

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER