Dolar Çakıldı! Alayı İndirime Girdi! Ayçiçek Yağı Fiyatı 60 TL'ye Düştü! A101, BİM, ŞOK, Migros'ta

Dolar Çakıldı! Alayı İndirime Girdi! Ayçiçek Yağı Fiyatı 60 TL'ye Düştü! A101, BİM, ŞOK, Migros'ta
YAYIN TARİHİ: 22.12.2021 09:30:00

Dolar kurunda yaşanan olağanüstü artış sonrasında temel besin maddelerine büyük zam gelmişti.  Özellikle vatandaşlar 5 LT'lik sıvı ayçiçek yağı fiyatlarına odaklanmıştı. Bu anlamda dolar ve altının çakılması sonrasında, alışverişe çıkacak olan milyonlarca vatandaş teneke olarak satılan yağların yeni fiyatlarını araştırıyor. Kurdaki büyük düşüş otomobil ve akaryakıt fiyatlarını etkilerken, market ürünlerini de ekledi. Peki A101, BİM, ŞOK, Migros'ta en ucuz sıvı yağ ne kadar? İşte sıvı yağ güncel fiyatları...

Dolar ve altının inanılmaz şekilde artmasından sonra bugünlerde 18 liradan 12 liraya kadar düşmüş durumda. Vatandaşlarda haliyle market fiyatlarının da düşmesini bekliyor. Bilindiği gibi özellikle ayçiçek yağı fiyatları tavan yapmıştı ve 100 TL üzerine çıkmıştı. Bazı marketlerin çevrimiçi alış veriş sitelerinde en ucuz teneke ayçiçek yağı 60 TL olarak göze çarpıyor. Peki market ürünlerinde fiyat düşüşü olacak mı? İşte güncel yağ fiyatları ve sektör temsilcilerinin husus ile alakalı görüşleri...
Vatandaşlar bilindiği üzere internette dolar düştü marketler indirim yapsın şeklinde kampanyalar başlatmıştı. Bu anlamda İlk indirimler gelmeye başlamış durumda. En ucuz ayçiçek yağını almak için vatandaşlar marketlere akın etti. Peki, ŞOK, A101, BİM, Carrefour, Migros ayçiçek yağı fiyatları kaç TL, en ucuz ayçiçek yağı hangi markette, 5 LT teneke ayçiçek yağı fiyatı kaç TL oldu?

CARREFOUR AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI


Ayçiçek yağı alabilmek isteyen vatandaşların yakından takip ettikleri marketler arasında yer alan Carrefour  başka marketlere oranla fiyatlarda daha yüksek kaldı.
Carrefour markalı Ayçiçek yağı pet 5 LT satış fiyatı 119 TL olarak belirlenirken Yudum ayçiçek yağı 2 LT pet fiyatı 68,95 TL ve Komili ayçiçek yağı pet 4 LT satış fiyatı 83,95 TL oldu.

5 LT TENEKE AYÇİÇEK YAĞI FİYATI İNDİ 


Ayçiçek yağı indirimi vatandaşlar tarafından merakla bekleniyordu. Bu anlamda marketlerin bazılarında 5 LT teneke ayçiçek yağına indirim yapıldı. Migros 5 lt Ayçiçek Yağı teneke fiyatı yalnızca 70,95 TL olarak duyuruldu. Ancak vatandaşlar en çok 10 adet alabilir. Sınırlı sayıda alınabilecek bu yağlar çevrimiçi alış veriş ile alınabilecek.


A101'DE YAĞ NE KADAR?


Öte yandan A101 marketin geçen zamanlarda yayınladığı aktüel kataloğuna baktığımızda 3 litrelik Yudum ayçiçek yağının 69,95 TL'ye düştüğünü fark ediyoruz. ''BU DURUM FAZLA SÜRMEZ''

Bu fiyattan sınırlı stokta ürün satışa sunulurken stoklar gün içinde yenilenebiliyor. Bu amaçla alabilmek isteyen vatandaşlar güncel stok halini takip etmeli. Öte yandan işletmelerin elinde belli fiyatlardan alınan ürünlerin olduğuna işaret eden zincir market işletmecisi Serkan Koyuncu, "Kur bu şekilde düşerse market ürünlerinde de fiyatlar düşecektir. Saate gereksinimiz var. Fazla sürmez." ifadelerini kullandı. Bunların dışında A101 marketin aktüel kataloğuna baktığımızda 3 litrelik Yudum ayçiçek yağının 69,95 TL'ye düştüğünü görüyoruz. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER