Dolandırıcılıkla Yargılanan Wilma Elles’e Mahkemeden Zorla Getirme Kararı

Dolandırıcılıkla Yargılanan Wilma Elles’e Mahkemeden Zorla Getirme Kararı
YAYIN TARİHİ: 31.03.2021 17:07:00

Ünlü oyuncu Wilma Elles ve eski eşi Arif Kerem Göğüş hakkında 'dolandırıcılık' suçlamasıyla dava açılmıştı. Dava yargılanmaya başlandı. Mahkeme ara kararında oyuncu Elles hakkında zorla getirme emri çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Göğüş Yapı isimli firmadan daire satın alıp ödemelerin önemli kısmını yapan ancak gayrimenkullerini teslim alamayan 7 mağdur İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi olmuştu. Şikayetçilerin yapmış olduğu sözleşmeler karşılığında ödemelerin önemli miktarını gerçekleştirmiş olmasına rağmen gayrimenkulleri alamadıkları belirtilmişti. 

İddianamede Wilma Elles ile Arif Kerem Göğüş'ün birlikte hareket ettikleri belirtilerek, ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 7’şer kez 3 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.
“PARAMIZI HALEN ALAMADIK”

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada ücretini ödediği halde dairelerini alamayan müştekiler ve taraf avukatları yer aldı.

Müşteki Ayşe Dilek 2012 yılının Mart ayında parasının tamamını ödediği Göğüş Yapı isimli firmadan daire satın aldığını belirterek, “Daire teslim edilmedi. İlk yıl ekonomik sebepler ile teslimat yapamadıklarını söylediler. Sonrasında kendileri ile irtibat kuramaz olduk. Paramı halen geri alamadım” ifadelerine yer verdi.


Müşteki Orçun Özkan ise 2013 yılında Göğüş Yapı'dan daire aldığını söyleyerek “Paranın bir kısmı olan 70 bin 625 doları ödedim. Geriye kalan kısmı taksit ile ödeyecektim. 7 ay boyunca inşaatın yapımına dair hiçbir adım atılmadığını görünce paranın gerisini ödemeyip sözleşmeyi feshetmek istedim. Sanık Kerem beni aradı ve kendi aramızda ibra ve fesih sözleşmesi imzaladık.” dedi.
“KİRA DA ÖDENMEDİ, DAİRELER DE TESLİM EDİLMEDİ”

Müşteki Ülkü Çağlayan ise 2011 yılında firmadan 2 daire satın aldığını belirterek, “Paranın tamamını 2012 yılında ödedim. En geç 6 ay içinde daireyi teslim edeceklerdi. Gecikme halinde kira ödenecekti. Kira da ödenmedi daireler de teslim edilmedi. Satış işlemleri sırasında Kerem isimli sanık ile görüştüm. Wilma Elles ile bizim bir temasımız olmadı. Sonradan binayı satın almış” diye konuştu.

ZORLA GETİRME KARARI ÇIKTI

Mahkeme müştekilerin dinlenilmesinin ardından verdiği ara kararında ünlü oyuncu Wilma Elles hakkında zorla getirilme emri çıkarılmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER