Dogecoin Yükselir Mi? Dogecoin Ne Kadar Oldu, Kaç TL? Elon Musk’tan Dogecoin Bombası Geldi

Dogecoin Yükselir Mi? Dogecoin Ne Kadar Oldu, Kaç TL? Elon Musk’tan Dogecoin Bombası Geldi
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 17:01:00

İş adamı Elon Musk, şirketi Tesla'nın kripto para Dogecoin'le satış gerçekleştireceğini duyurdu. Haber ardından Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey de Bitcoin madenciliği yapacaklarını duyurdu. Peki Elon Musk açıklaması sonrasında, Dogecoin ne kadar oldu, kaç TL? Dogecoin yükselir mi, düşer mi? İşte merak edilenler...

Elon Musk yine yaptı yapacağını, şirketi Tesla'nın kripto para Dogecoin'le satış gerçekletireceğini açıkladı. Gelişme ardından Dogecoin'de mühim bir hareketlilik ortaya geldi. Peki Elon Musk açıklaması sonrasında, Dogecoin ne kadar oldu, kaç TL? Dogecoin yükselir mi, düşer mi? İşte merak edilenler... Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

DOGECOİN YÜKSELİR Mİ? DOGECOİN NE KADAR OLDU, KAÇ TL? ELON MUSK’TAN DOGECOİN BOMBASI GELDİ


Dogecoin ile Tesla ürünlerinin satışının yapılacağını önceki ay aktaran dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, bugün ise sosyal medyadan bu satışlarla alakalı yeni bir duyuru yaptı. Buna göre elektrikli vasıta yapımcısı olan Tesla’nın ürettiği vasıtalar, kripto para Dogecoin’le alınıp satılabilecek.

Elon Musk husus ile alakalı paylaşımında, “Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir” ifadelerine yer verdi.

Musk’ın haberi duyurmasının ardından Dogecoin sabah saatlerinde yüzde 20 değer kazanarak 0,20 doların üzerini gördü. Ardından ise 0,18 değerine doğru geriledi. Shiba Inu ise yüzde 9 oranında primle eş güdümlü 0.00003221 dolar değerinden alıcı buldu.

DOGECOİN YÜKSELİR Mİ?


Dogecoin şu anda 15 Ocak Ayı Ayı sabah saatlerinde $ 0,190310 civarında prosedür görüyor. %11,80 artış yaşam sürdüren Dogecoin gün içersinde 0,170741 - 0,211988 dolar arasında değişim gösterirken, kimi eksperler Dogecoin'de artış beklentisine girdi.

​DOGECOİN (DOGE) NEDİR?


Dogecoin (DOGE) aslen bir şaka/mizahi bir nedenle oluşturuldu. Amaç internette geniş popülerlik kazandıran komik görüntülü Shiba Inu köpeğine atıfta bulunmaktı.


Oluşturulmasından bu yana, kripto para biriminin tanınmışlığı ve sayısal sayısal değeri fırladı. Kripto para biriminin çoğu sadık hayranı ile seneler içersinde devasa bir topluluk gelişti. Topluluk, Dogecoin ile birtakım olağanüstü şeyler yaptılar. 27 Kasım 2013 tarihinde, Sidney odaklı bir pazarlama meraklısı olan Jackson Palmer, Twitter üzerinden şaka yaptı:

Dogecoin’e yatırım yapmanın bir ileri büyük şey olduğuna eminim.

Şaka, Palmer’ı Dogecoin’i gerçeğe dönüştürmek üzere ilişkiye yaşamış Portland odaklı bir program mühendisi olan Billy Markus’un dikkatini çekti. Bir haftadan biraz daha kısa bir vakit sonra, 6 Aralık’ta herkes Dogecoin alabilir ya da satabilirdi. Çünkü proje gerçeğe dönüşmüştü.

Kripto para birimine büyük ilgi gösterilmeye başlandı. Şaka gerçekleştirmekten beğeni olan insanlar internet şakaları amacıyla Dogecoin’e yöneldiler.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR