Dikkat: Araçlarınızı Kapalı Yerlere Çekin! Meteoroloji'den İstanbul İçin Flaş Uyarı!

Dikkat: Araçlarınızı Kapalı Yerlere Çekin! Meteoroloji'den İstanbul İçin Flaş Uyarı!
YAYIN TARİHİ: 6.04.2021 19:33:00
ABONE OL
  
Haberlerim Google News Takip Et

Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, tarafından yapılan açıklamada, bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak gerektiğini belirterek flaş uyarılarda bulundu...Tarih vererek uyardı...

Son Dakika Meteoroloji uzmanları tarafından önemli uyarı geldi. Yapılan uyarıda özellikle perşembe günü için dikkatli olunması belirtilirken, sıcaklıkların 4 derece kadar düşeceği havanın soğuyacağını ifade eden, meteoroloji uzmanı Dr. Güven Özdemir,

"Perşembe günü itibariyle tedbirli olmak lazım. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanmalar olabilir. Aynı zamanda perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yerlere almaya özen göstermeli" açıklamalarında bulundu.

"BU HAVALARDA MÜMKÜN OLDUĞU KADAR SOKAĞA ÇIKMAMAK LAZIM"

Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, tarafından yapılan açıklamada, bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak gerektiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Mart ayı soğuk geçti. Kutuplar üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi karlı geçti. Yavaş yavaş bahar ayı gelmeye başladı. Ancak kararsız bir hava durumu devam ediyor. Hava bir gün sıcak, bir gün soğuk olmaya oluyor. Vatandaşlarımızın bu havalara çok dikkat etmesi lazım. Astımı, kalp rahatsızlığı ve kronik rahatsızlığı olanlar bu hava değişiminden etkilenebilir. Bu havalarda mümkün olduğu kadar sokağa çıkmamak lazım" açıklamasında bulundu.


"PERŞEMBE GÜNÜ VATANDAŞLAR ARAÇLARINI KAPALI YERLERE ALMALI!"

Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir,  tarafından gelen son dakika haberine göre, Perşembe günü hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düşeceğini belirterek, "Soğuk hava cuma günü de etkili olacak. Pazar günü itibariyle hava sıcaklığı tekrar yükselmeye başlayacak. Perşembe günü beklenen lodos ile ilgili tedbirli olmak lazım. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanma ihtimalleri ortaya çıkabilir. Perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yere almaya özen göstermeli. Yine ağaç altlarında bulunmamak lazım. Lodostan ağaçlar hasar görmüş olabilir" açıklamasında bulundu.

"VATANDAŞLARIMIZIN TEDBİRLİ OLMASI LAZIM"

Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, Önümüzdeki günlerde kuvvetli rüzgarlar etkili olacağını belirterek "Perşembe gününe kadar Marmara ve Ege bölgesi kuvvetli lodos olacak. Bu lodosun etkisiyle vatandaşlarımızın tedbirli olması lazım. Yine perşembe gününe kadar doğu bölgelerindeki lodos nedeniyle çığ düşmelerine yaşanabilir.

1 Nisan itibariyle kar lastikleri çıkarıldı. Ancak yine İç Anadolu Bölgesi'nde kar olabilir. Çarşamba günü lodosun etkisiyle sıcaklık 19- 20 dereceyi bulacak. Perşembe günü itibariyle hava soğuyacak ve mevsim normallerinin altına düşecek. Yine Bursa, Sakarya, Balıkesir ve Kütahya'da kar yağışı görülebilir" açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER