Devlet'ten 1 Yıl Sürecek Bir Destek Daha Geldi! Detaylar Açıklandı ve 12 Ay Sürecek Destek Verilecek

Devlet'ten 1 Yıl Sürecek Bir Destek Daha Geldi! Detaylar Açıklandı ve 12 Ay Sürecek Destek Verilecek
YAYIN TARİHİ: 12.07.2021 12:13:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli bir açıklama daha geldi. Yenir bir destek paketi müjdesi verildi. Bu destekten kimler yararlanabilecek? Destek paketi ne kadar sürecek? Ödemeler nasıl olacak? Destek hakkında merak ettikleriniz haberimizde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdeli haber duyurusu yapılmıştı Devlet destekleri sürerken Başkan Erdoğanın son yaptığı açıklamada prim ve vergi desteği oldu. Yapılan açıklamanın detayları belli olmaya başlarken verilecek bu desteğin işe yeni alacak vatandaş için firmalara sağlanacağı belirtildi.

Alınacak işçinin tüm vergi ve primlerinin devlet tarafından karşılanacağına dair açıklamalar yapıldı. Bunun ardından araştırmalar sürerken tüm detaylar belirlendi ve açıklandı...

DEVLET VERGİ VE PRİM TEŞVİKİ DESTEĞİ GELDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen destekte, devlet prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alımı yapan firmalara 1.556 TL destek vereceğini açıkladı. Yapılacak bu desteğe göre işçinin asgari ücret üzerinden tüm vergi ve primlerini devlet karşılayacağı belirtilmiştir.

DEVLETTEN YENİ BİR DESTEK DAHA

Korona virüs pandemi süreci ile beraber başlayan destekler vatandaşın ihtiyaçlarına göre destek olmak amacı ile devam ediyor. 2020 yılının Mart ayında hayatımıza giren salgınla beraber başlayan destek paketleri ile yaklaşık 661 milyar lirayı bulan destek paketlerinin arasına sürekli bir yenisi daha eklenirken son dakikada destek paketi açıklandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 1 YIL BOYUNCA KARŞILANACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonuna kadar yapılacak olan yeni işçi alımlarında olmak üzere tüm vergi ve primlerin devlet tarafından 1 yıl boyunca karşılanacağı açıklamasında bulundu. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstihdamın desteklenmesi, işgücü maliyetlerinin azaltılması amacıyla çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Yıl sonuna kadar işe alınacak her bir işçi için, asgari ücret üzerinden ödenmesi gereken tüm SGK primleri ve vergileri 12 ay boyunca karşılıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

FESİH YASAĞI KALKTI, KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BİTTİ, DESTEK GELDİ!

1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle özellikle fesih yasağının ortadan kalkması ve kısa çalışma ödeneğinin bitmesinin ardından istihdama teşvik de gelmiş oldu.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

Son olarak desvreye alınan bu destekten kimler yararlanabileceği merak edilirken, başta yeme içme sektörü, hizmetler ve turizm sektörlerinde normalleşmeyle beraber canlanmayı sağlamak amacıyla yeni eleman ihtiyacını da doğurmuş olmuştur. Belirtilen bu sektörler başta olmak üzere, ayrıca mevcut elemanlarını artıran işletmeler teşvikten de yararlanmış olacaklardır.

KADIN VE GENÇ İŞÇİ ALANLARA 18 AY!

Bu destek paketi ile beraber yeni teşvik ile beraber ilave istihdamın işverene getireceği tüm yükler karşılanmış olacaktır açıklaması yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde de verilecek desteğin uygulanması ve detaylarıyla ilgili düzenlemeler açıklanacaktır. Yapılacak bu teşvike göre mevcut çalışanlarına ilave olarak alınacak olan her yeni bir işçinin 12 aylık süre boyunca asgari ücret üzerinden hesaplanacak tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacaktır açıklaması yapılmıştır.

Yapılacak olan bu teşvik paketi asgari ücret üzerinden hesaplanacağı belirtilmiştir. Bu durumda hem işçi için ödenen SGK primleri, hem de işveren SGK primleri karşılanmış olacaktır. Bu kapsamda ilave olarak işçi maaşından alınacak olan gelir vergisi ve damga vergisini de işverenler ödememiş olacaklardır.

Bu kapsamda belirtilen teşvik süresi 12 ay olarak belirlenmiş olmasına rağmen kadın ve genç işçi alanlar için belirtilen bu süre 18 ay olarak uygulanacağı belirtilmiştir.

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER