Devlet Tüm Faturaları Karşılayacak Ve Ödemeler 4 Ay Süresince Var! PTT Gişelerine Başvuru Yapın!

Devlet Tüm Faturaları Karşılayacak Ve Ödemeler 4 Ay Süresince Var! PTT Gişelerine Başvuru Yapın!
YAYIN TARİHİ: 12.11.2021 09:34:00

​PTT Gişelerine Başvuru Yapın! Devlet Tüm Faturaları Karşılayacak Ve Ödemeler 4 Ay Süresince Devam Edecek.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan faturaları devletin karşılayacağı bilgisi dört ay kadar sürecektir. Zorlu kış koşullarının ülkemizde durumu kötü olan insanları olumsuz etkilemesinin önüne geçmek için bir yöntemdir. Yardımlar kapsamında fatura desteği de yer alıyor. Bunun bir diğer ismi ise elektrik tüketim desteğidir. Faydalanmak için PTT gişelerine giderek başvuru yapmak gerekmektedir. 

PTT Gişelerine Başvuru Yapın! Devlet Tüm Faturaları Karşılayacak Ve Ödemeler 4 Ay Süresince Devam Edecek. Siz de devlet tarafından faturalarınızın karşılanması için PTT gişelerine başvuru yapın! Tam 4 ay süre boyunca devam edecek olan fatura ödemeleri sayesinde vatandaşın cebi rahatlayacak! Devlet tarafından tüm faturalar karşılanacak! Üstelik demeler tam 4 ay boyunca aksatılmadan devam edecek! İşte ayrıntılar!

Başvurularda herhangi bir şartın aranmıyor oluşu da dikkat çeken bir diğer husustur. Başvuru için giderken kişinin yanında kimlik kartlarını ve faturalarını almaları yeterlidir. Bu desteğin kimlere yönelik olduğu da merak edilmektedir. Kış mevsimi bitene kadar sürecek olan destek ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Kısaca devletten sosyal yardım alanlar bundan da yararlanabilir. 

Devlet Hangi Faturaları Karşılayacak?

PTT gişelerine başvuru yaptıktan sonra devlet faturalarınızın devlet tarafından karşılanmasını talep edebilirsiniz. Aynı konutta yaşayanların kişi başı gelir miktarları hesaplanan asgari ücretin üçte birinden az ise destek alabilirler. Devletin karşılayacağı fatura elektrik olmaktadır. Ancak yardımın kapsamına yakacak desteği de dahildir. Elektrik faturası desteğinin yanı sıra başvuru yapan kimselere kış yardımı da gerçekleşecektir. İhtiyaç sahiplerine yönelik olan bu yardımlar kış ayları boyunca geçerli olmaktadır. 

4 Ay Süreyle Karşılanacak Faturalar Neler?

Yakacak desteği kapsamında yüzlerce aile için kömür dağıtımı olacaktır. Bu konuyla ilgili ayrılan bütçe iki buçuk milyardır. Başvuruları süreleri geçirmeden yapmakta yarar vardır. Elektrik faturasının ödenmesi ve kış yardımı için PTT gişelerine gidilebilir ya da e-devlet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonuçlarının hangi tarihlerde açıklanacağı ise belirsizliğini korumaya devam etmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında devletin 4 ay süre boyunca faturaları karşılayarak; hane halkına önemli bir katkıda bulunacağı belirtiliyor!

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER