Deniz Çakır’ın Elektrikli Bisikletini Çalmıştı. Hapis Cezası İstendi…

Deniz Çakır’ın Elektrikli Bisikletini Çalmıştı. Hapis Cezası İstendi…
YAYIN TARİHİ: 20.04.2021 10:28:00

Ünlü oyuncu Deniz Çakır'ın 10 ay önce evinin önündeki elektrikli bisikletini çaldığı iddia edilen erkek hemşire Uygar K. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, 'Nitelikli hırsızlık' suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Beşiktaş, Kuruçeşme'de ikamet eden ünlü oyuncu Deniz Çakır'ın elektrikli bisikleti, apartmanın giriş katındaki merdiven boşluğuna park ettiği yerde çalınmıştı. Çakır, 29 Haziran 2020 günü bisikletin yerinde olmadığını fark edince polis merkezine başvurarak, şikayetçi olmuştu. 

Polisin Çakır'ın evinin çevresindeki MOBESE görüntülerini incelenmesi sonucunda yakındaki bir aracın plakasından şüpheli Uygar K. isimli hemşirenin kimliği tespit edilmişti. Adresinde bulunamayan ve o sırada Sakarya'da olduğu öğrenilen Uygar K. kendisini telefonla arayan polise suçunu itiraf etmişti. 

“HASTALARA HİZMET VERMEK İÇİN KULLANDIM”

Karakola çağrılan Uygar K. kilitsiz bir şekilde duran bisikleti, anahtarı da olduğunu görünce çalıştırıp, daha sonra arabasına koyarak, Fatih'teki evine götürdüğünü söylemişti. 


Bir hafta sonra Sakarya'daki yazlık evine giderken de bisikleti götürüp, 15 gün kullandığını açıklayan Uygar K. "Pandemiden dolayı hastaneye gidemeyen hastalara evinde hizmet vermek için bisikleti kullanırım diye İstanbul'a geldim. Yaklaşık bir hafta söylediğim işlere gittim. Bisikleti çaldığımdan dolayı çok pişmanım. Nasıl böyle bir olaya karıştım hala anlamış değilim" diye konuşmuştu.

Bisikleti polislere teslim eden Uygar K. savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.  
 
10 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Olayla ilgili soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Uygar K. hakkında 'Nitelikli hırsızlık' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi talep edildi.

Uygar K. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER