Dayağı itiraf etti Masterchef'te kelle koltukta! Mehmet Yalçınkaya her an şamarı patlatabilir!

Dayağı itiraf etti Masterchef'te kelle koltukta! Mehmet Yalçınkaya her an şamarı patlatabilir!
YAYIN TARİHİ: 5.11.2021 10:42:00

​Mehmet Yalçınkaya her an şamarı patlatabilir! Dayağı itiraf etti Masterchef'te kelle koltukta... TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programı Masterchef'te 4 sezondur jüri üyeliği yapan Şef Mehmet Yalçınkaya'nın bu sözleri duyanları şaşkına çevirdi. Yarışmada genellikle sert bir tavır takınan Mehmet Yalçınkaya özellikle Masterchef 2020'de genç yarışmacı Furkan'la yaşadığı sorunla günlerce konuşulmuş, bir genci rencide ettiği için adeta tefe konmuştu. Mehmet Yalçınkaya'nın bu sert tavırlarından sonra izleyicinin aklındaki soru ünlü şefin şiddete olan meyiliydi.

TV 8 ekranlarında seyirciyle buluşan Masterchef'te, aralıksız olarak 4 sezondur jüri üyeliği yapan Şef Mehmet Yalçınkaya'nın dayak itirafı sosyal medyanın gündeminde. Yarışmacılara olan hem babacan hem sert tavrıyla bilinen, sık sık yarışmacıları azarlayan ve stüdyodan kovan, geçen sene Furkan olayında kamuoyunun büyük tepkisini çeken Mehmet Şef'in şiddet konusundaki sözleri izleyicinin aklını aldı. Bu sözler öyle yankı uyandırdı ki pek kişi 'Acun Ilıcalı bir şey yapmalı yarışmacılar resmen tehlikede' yorumlarını yaptılar. Peki Mehmet Şef neler söyledi? İşte Mehmet Yalçınkaya'nın o itirafları.


Masterchef'te 4 sezondur jüride koltuğunu kimselere bırakmayan ve otoriter tavrıyla iyi bir öğretici olan ünlü şef Mehmet Yalçınkaya aynı zamanda sert tavırlarıyla biliniyor. Özellikle Furkan ve Mustafa'yı dışarı kovmasıyla bilinen Mehmet Yalçınkaya, bu sezon biraz daha ılıman bir tavra bürünse de yine de o sert tavrı arada sıra ortaya çıkıyor. Herkes Mehmet Yalçınkaya'nın neden böyle olduğunu merak ederken ünlü şefin geçen sezon katıldığı bir program sarf ettiği sözler bir kez daha ayyuka çıktı ve merak edilen o soru yanıtını buldu. Mehmet Şef neden böyle? 

'BİRİNİ MUTFAKTA DÖVDÜNÜZ MÜ?'
Geçen sezon birlikte jüri üyeliği yaptığı Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile birlikte Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın konuğu olan Mehmet Yalçınkaya bu tavırlarının sinyallerinin nedenini orada söylemiş aslında. Masterchef hakkında en içten şekilde sorulara yanıt veren Mehmet Şef'e 'Mehmet Şefin, siz normalde de mi böyle sert adamsınız? Birini mutfakta dövdünüz mü?' sorusu soruldu. Tabi Mehmet Yalçınkaya eteğindeki taşları bu soru sonrasında bir bir döktü. Mehmet Şef'in bu itirafları tavrının sebebini açıklar nitelikte.
'BETER EDERİM'
Bu soru sonrasında sazı eline alan Mehmet Yalçınkaya her şeyi bir bir, şu sözlerle açıklıyor: 'Ben sana şunu söyleyeyim. Bizim mutfaklarımızda pembeliklere yer yok. Her şey çok sert. Bizde disiplin var. Mutfakta kimseyi dövmedim ama söylediklerimle dövmekten beter etmişimdir. Bu da benim iş yapış tarzım. Ben mutfakta kaosla servisi hızlandırırım.' dedi.

Tabi hemen ardından yarışmadaki yol arkadaşı Somer Sivrioğlu'ndan Yalçınkaya'nın açıklamalarını doğrular nitelikte sözler geldi. Somer Şef  'keşke dövseydi dersiniz yani öyle ağır konuşur' diyerek Mehmet Yalçınkaya hakkındaki bu gerçeği doğrulamış oldu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER