Dar Gelirli İhtiyaç Sahibi Ailelere Kömür Ve Yakacak Yardımı Alın! 2022 Yılı Kömür Dağıtım Takvimi

Dar Gelirli İhtiyaç Sahibi Ailelere Kömür Ve Yakacak Yardımı Alın! 2022 Yılı Kömür Dağıtım Takvimi
YAYIN TARİHİ: 13.01.2022 16:18:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bağlamında imzalanan İhtiyaç Sahibi Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5097), 13 Ocak 2022 Tarihli ve 31718 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan karar kapsamında "2022 senesinde kimler kömür yardımı alabilir, kömür yardımı müracaatı nasıl yapılır, kömür yardımı ne vakit dağıtılacak?" Gibi sorular da yanıtlanmış oldu.

Dar gelirli vatandaşların olmazsa olması olarak bilinen kömür ve yakacak yardımları için son detaylar geldi. Kömür dağıtımı amacıyla beklenilen Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete bağlamında belirtilmiş durumda. Dar gelirli ailelere kömür yardımı kararı ile tarihler belli oldu. 2022 kömür yardımı ne ne zaman, hangi tarihte dağıtılacak, başladı mı? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

2022 KÖMÜR YARDIMI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE DAĞITILACAK?

13 Ocak 2022 Tarihli ve 31718 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan İhtiyaç Sahibi Ailelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 5097) kapsamında 2022 senesine dair kömür yardımı dağıtım takvimi de belirlenmiş oldu. 
Açıklanan karar kapsamında 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında tespit edilen muhtaçlık kriterlerine sahip olan aileler 2022 senesinde yukarıda illere göre tespit edilen tarihlerde dağıtılacak olan kömür yardımından yararlanabilecek. 

2022 YILI DAR GELİRLİLER İÇİN KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?


Aranılan muhtaçlık kriterlerine sahip olan vatandaşlar oturmuş oldukları mahallenin muhtarı üzerinden müracaat yapabileceği gibi, Belediyeler, kaymakamlıklar ve valilikler bağlamında
müracaat yapma imkânına sahip bulunuyor. 
 

2022 YILI E-DEVLET BAŞVURU LİNKİ VE BAŞVURU SONUCU SORGULAMA! KÖMÜR YARDIMI E DEVLETTEN NASIL BAKILIR?


E devlet üzerinden kömür yardımı müracaatı gerçekleştirmek ve TC ile kömür yardımı sorgulama ekranına ulaşmak amacıyla verdiğimiz linke hemen tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.
E-devlet yakacak yardımına başvurmak amacıyla ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız.

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURU FORMU


Kömür yardımı müracaat formunda gereksinim sahiplerinin mesleklerine, aylık aldıkları maaş ve kazanç durumuna göre yapılmaktadır. 


Bu sorular ile kurumlar; acil yakacak yardımı gereksinimi olan aileleri teşhis etmeyi amaçlıyorlar.  Bu yüzden de başkalarının hakkını gasp etmeme ve yardımın gerçek gereksinim sahiplerine ulaşması noktasında bütün müracaat sahiplerinin formda doğru ve gerçekçi veriler paylaşmaları gerekiyor. Aksi durumda kendileri muhtaç olmamalarına karşın kendilerini muhtaç gösterenler ve yardım alanlar, sonradan beyan ettikleri bulguların doğru olmadığının başvurdukları kurum doğrultusundan fark edilmesi üstüne cezai yaptırıma maruz kalıyorlar.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR