Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan Ödeme Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan Ödeme Başladı
YAYIN TARİHİ: 27.12.2021 19:46:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeleri ardı ardına açıklamaya devam ediyor. Bu anlamda TC kimlik numarasına göre ödeme alacaksınız! Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan hemen onay alınacak. 

Başkan Erdoğan son dakika olarak açıklama yaptı. TC Kimlik Numarasına Göre anında ödeme yapılıyor. Kamu bankaları olan Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank'tan hemen onay alınacak. Başkan Erdoğan'dan gelen duyuru ardından bütün kamu bankaları kişilerin TC kimlik numarasına göre ödemelere onay vereceğini basına duyurdu. Acil para gereksinimi olan vatandaşlar amacıyla kamu bankaları acil gereksinim ile alakalı kampanya başlattı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank doğrultusundan ön plana çıkarılmaya çalışılan kampanyada acil nakit gereksinimi olan bütün vatandaşlara kimlik numarası ile ne kadar onay alınacağı ve devlet destekli olan krediye onay alınıp alınamadığı konusu ile alakalı bilgi alabilecek. Cumhurbaşkanı doğrultusundan oluşturulan açıklama ile eş güdümlü kamu bankaları destek kampanyalarını başlattı.
Devlet destekli kamu bankaları aracılığı ile uygulamaya yayılan destek kampanyasına müracaat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar TC kimlik numarası ile sorgulama yaparak, yapılacak olan sorgulamaların sonrasında anında onay alınabilecek. Kamu bankaları doğrultusundan tespit edilen şartlara makul olan yurttaşların kredisi anında onaylandığında 7500 TL ve üzeri tutarlarda ihtiyaç kredisi bunun yanı sıra istenildiğinde diğer bankalardaki kredi borçlarını kapatabilmek amacıyla borç kapatma kredisi alabilecektir.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ VERİYOR


Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan son dakika açıklaması resmi internet siteleri üzerinden geldi. Türkiye vatandaşı olan 18 yaşınından gün almış olan tüm vatandaşlara verilecek. Aynı zamanda SGK'lı olarak sigortalı olması da oldukça önemlidir. Emeklilerde bu borç kapatma kredisini alabiliyor.  İhtiyaç kredisine müracaat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar çalışmaları durumunda en az 6 aylık sigorta primlerinin ödenmiş olması koşulu bulunmaktadır. Emekliler ve esnaflar için de bu koşullar geçerli olmaktadır. Bu anlamda emekli ve esnaflarda borç kapatma kredisinden yararlanabiliyor. Ayrıca kamu bankalarına ek olarak özel bankalarda borç kapatma kredisi veriyor. Bunlar Garanti Bankası, Finansbank ve Akbank olarak öne çıkıyor. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER