Cumhurbaşkanı Erdoğan Şimdi Açıkladı! Yarın SSK ve BAĞ-KUR emeklisine 1.100 TL yılbaşı ikramiyesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şimdi Açıkladı! Yarın SSK ve BAĞ-KUR emeklisine 1.100 TL yılbaşı ikramiyesi...
YAYIN TARİHİ: 30.12.2021 10:07:00

Başkan Erdoğan SSK ve Bağ-kur emeklisine yılbaşı ikramiyesi bağlamında önemli bir açıklama yaptı. Emekliye yılbaşında 1.100 TL ikramiye var mı? Sorusu yanıt buldu. Tüm emekliler için yılbaşı ikramiyesi detayları haberimizde…

SSK ve Bağ-kur emeklisi vatandaşlar yılbaşında 1.100 TL alacak mı?  Devlet, senede 2 defa emeklilere bin 100 TL ikramiye ödemesi yapılıyor. Dini bayramlar evvel verdiği ikramiyelerin yılbaşında da verilip verilmeyeceği son zamanlarda en çok merak edilen konular arasına girdi. Sosyal medyada da bu tür iddiaların gündeme gelmesi ardından milyonlarca emekli vatandaş ve dul ve yetim aylığı alanlar arama motorunda tetkik yapmaya başladı. Peki SSK ve bağ-kur emeklisine 1.100 TL yılbaşı ikramiyesi var mı? 2022 yılbaşında emekliye ikramiye verilebilecek mi gerçek mi?
Emekliye devlet bağlamında senede 2 defa karşılıksız ve geri ödemesiz olarak 1100 TL'lik bayram ikramiyesi veriliyor. Milyonlarca emekli arama motorunda yılbaşında emekliye ikramiye var mı sorusunun yanıtını araştırıyor. SSK, bağ-kur, memur emeklisi ile eş güdümlü dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da yılbaşı ikramiyesi amacıyla incelemeler yapıyor. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi verilebilecek mi 2022? yılbaşında emekliye 1.100 TL ikramiye var mı?

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇIKLADI! EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ 2022?

Başkan Erdoğan emekliye yılbaşında 1.100 TL ikramiye ile ilgili böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti. Devlet, her sene dini bayramlar evvel emeklilere bayram ikramiyesi desteği veriyor. 2021 senesi içersinde bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan ve Kurban Bayramı evvel yapıldı. Fakat yeni sene yaklaşırken emekli vatandaşlar tekrardan ikramiye beklentisine girdi. Sosyal medyada da bu tür iddialarında ulaşması üstüne milyonlarca vatandaş emekliye senebaşı ikramiyesi verilebilecek mi incelemesi yapmaya başladı. Yılbaşı’nda emeklilere ikramiye ödemesi yapılacağına dair rastgele bir açıklama bulunmuyor. Sosyal medyada emekliye 1.100 TL ikramiye söylentisi var fakat şunlar yalnızca söylentiden ibaret.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR