Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz Gün Açıkladı! Mecliste Duyuruldu: Asgari Ücrete Yeni Zam Mı Var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz Gün Açıkladı! Mecliste Duyuruldu: Asgari Ücrete Yeni Zam Mı Var?
YAYIN TARİHİ: 21.02.2022 11:18:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen gece bir açıklama yaptı. Bu açıklamayla birlikte asgari ücrete gelece olan zamların da emekli zamları gibi senede iki kez geleceğini duyurmuş oldu. Yapılan yeni asgari ücret zammıyla beraber 4253 TL olan ve kişileri oldukça mest eden haber ardından yeni bir haber daha gelmiş oldu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin enflasyon verileri ve durumu bağlamında Temmuz ayında emekli olan vatandaşlar ile bundan sonra asgari ücretle çalışan vatandaşların maaşına da zam yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan altı ay sonra asgari maaş amacıyla yine görüşmelerin gerçekleştirileceğini açıklamış oldu.Bu gelişmeler sonrasında eğer bir karar alınırsa, 2023 Ocak yını beklemeden,2022 Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak. Bu durumun çoğu vatandaşın hayatını daha da rahatlatacağını ifade edebiliriz. Günümüzde çoğu vatandaş, ekonomik olarak bitkin durumda. 
Bu zamlar bu yüzden de son derece büyük ehemmiyet taşıyor. Zaman içinde oluşacak yeni gelişmelerin başlangıçları da daha şuandan gündemde yer alıyor.


2022 YILI TEMMUZ AYINDA ASGARİ ÜCERETE YENİDEN ZAM GELEBİLİR


Asgari ücret zamları herkwsin aşına olduğu şekilde her yıl bir kere yapılmaktadır. Emekli maaşlarına gelen zam ise 6 ayda bir enflasyon düzeyine göre yapılıyor. 2022 yılında yapılan asgari ücret zammıyla birlikte 4253 TL ödeme alınmaya başlanacak. Ocak ayında başlayan bu zamla birlikte müjdeli haberi veren de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

2022 yılların Temmuz ayı itibarıyla yapılacak olan toplantılar bağlamında emekli zammıyla birlikte enflasyon düzeyine göre asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlara da zam yapılacağı konuşulmaya başlandı. Asgari ücretle çalışan vatandaşlar aldıkları haber sonrasında mest oldu. 
İlerleyen zamanlarda bu özel mevzuya dair neler olacağı merak ediliyor. 

 2022 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?


Henüz emeklilere verdiği bayram ikramiyelerinde zam oranlarının belli olmamasına karşın vatandaşlar ödemelerin ne vakit yapılacağını incelemeye başladı. Bu sene 2 - 4 Mayıs tarihleri arasında idrak edilecek Ramazan Bayramı evvel ilk ödemelerin yapılması hedefleniyor. 9 - 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Kurban Bayramı evvel de senenin ikinci ödemeleri yapılacak. Şuan amacıyla rastgele bir zam yapıldığına dair açıklamam gelmeyen bayram ikramiyesi ödemelerinde yeni önerinin kabul edilmesi durumunda emekliye en az asgari ücret oranında ödeme yapılacak.  

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR