Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Açıkladı! 2022 EYT'De Kimler Hemen Emekli Edilecek? İşte 1. Grup EYT'liler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Açıkladı! 2022 EYT'De Kimler Hemen Emekli Edilecek? İşte 1. Grup EYT'liler
YAYIN TARİHİ: 30.01.2022 11:52:00

Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2022 yılında da gündemden düşmeyecek gibi! 2022 yılının EYT için dönüm yılı olduğuna dair yorumlara sıklıkla rastlama da mümkün! Üstelik 2022 yılında EYT sisteminde iyileştirmelerin yapılacağı da konuşuluyor! İşte 2022 yılında yapılacağı düşünülen planlamaya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Emeklilik yaşı beklediğinizden daha düşük olabilir! Emeklilik sisteminde yapılması planlanan değişiklik gerçekleşirse Emeklilikte Yaşa Takılanlar beklediklerini alabilir! Emeklilikte Yaşa Takılanların 2022 yılından çok umutlu oldukları biliniyor. 2021 yılından çok mücadele eden EYT’liler 2022 yılında istediklerini alabilecek mi? 2021 yılının sonuna dair bir düzenlemenin yapılacağına dair haberlerin sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmıştı.  Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de2021 yılında Emeklilikte Yaşa Takılanlar umutlarını 2022 yılına taşımıştı. Yapılacak olan düzenlemede bir kısım EYT’linin beklediğini alabileceği konuşulurken düzenlemenin herkesi kapsayıp kapsamayacağı da önemli bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan son zamanlarda yapılan değerlendirmelere göre bu düzenlemenin herkesi kapsayacağı olasılığı daha düşük bir olasılık olacağa benziyor!Muhammet Emin Akbaşoğlu EYK Hakkında Konuştu!


Son zamanlarda EYT sisteminde birtakım düzenlemelerin yapılacağına dair yaygın bir kanı hakim! Yapılacak düzenlemede bir kısım EYT’liyi kapsayacağı ifade edilirken Muhammet Emin Akbaşoğlu, konuya dair önemli açıklamalarda bulundu! AK Parti Grup Başkanvekili görevinde yer alan Muhammet Emin Akbaşoğlu EYT konusunda açıklamada bulundur. 2022 yılında EYT için bir çalışma yapılacağını ifade eden Akbaşoğlu; bir haber programına telefon aracılığıyla katılım gösterdi.Muhammet Emin Akbaşoğlu; 2022 Yılında Bir Çalışma Yapılacak!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2022 yılında mutlaka bir çalışmanın yapılacağını ifade eden Muhammet Emin Akbaşoğlu; bu konunun Meclis Genel Kurulu’nda da gündeme geldiğini ifade etti. Bakan Vedat Bilgin’in konuya dair açıklamalarda bulunduğunu da belirten Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanın da toplumu ilgilendiren bu konularda duyarsız olmadığını ifade etti.


EYT’liler işe giriş tarihlerine göre emekli olacaklar! Henüz bu düzenlemenin ayrıntılarına dair bilgilere ulaşılmazken, burada sınır pirim gün sayısının ne kadar olacağı ve yaş sınırının ne kadarda sabit kalacağı da önemli bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor!
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR