Cumhurbaşkanı Erdoğan Az Önce Konuştu! Yılbaşında Emekliye 1100 Lira İkramiye Ödemesi Var Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Az Önce Konuştu! Yılbaşında Emekliye 1100 Lira İkramiye Ödemesi Var Mı?
YAYIN TARİHİ: 22.12.2021 13:19:00

Yeni yıl öncesinde Türkiye’deki milyonlarca emekli yılbaşı ikramiyesi verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Bir süredir gündemde tartışma yaratan emekli ikramiyelerine ilişkin soru işaretlerini gidermek isteyen vatandaşlar araştırmalarına devam ediyor. İşte emekliye yılbaşı ikramiyesi hakkında edilen detaylar…

Türkiye’deki tüm emeklilere her yıl dini bayramlarda verilen emekli ikramiyelerine ek olarak yeni bir ikramiye daha verilmesi gündemde yerini koruyor. Artan ekonomik sıkıntıları nedeniyle ek ikramiye ve nakit destekleri arayan çok sayıda emekli, 2022 yılında gelecek ikramiyeler ile bir hayli rahatlayacak. Ancak konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmemesi vatandaşları bir hayli mutsuz etmiş durumda. Sadece dini bayramlarda değil yılbaşında da emekliler için 1.100 TL ikramiye ödenmesi talebi bir hayli geniş yankı buldu. Konuya ilişkin hükümet yetkileri başta olmak üzere siyasilerden henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Konunun TBMM gündemine gelmesi için birçok kesimin harekete geçtiği öğrenildi. Ancak şuan için bu konuda resmi bir çalışma olup olmadığı bilinmiyor. 1.000 TL olarak başlatılan emekli ikramiyeleri sonraki dönemler için 1.100 TL’ye çıkarılarak vatandaşlar memnun edilmişti. Başkan Erdoğan Açıklamıştı!

Başkan Erdoğan bugün yaptığı açıklama da böyle bir ikramiyenin söz konusu olmadığını belirtti! Fakat Ankara kulislerinden aldığımız duyumlar bunun bu yıl olmasa bile önümüzdeki yıl gerçekleşebileceği yönünde. 

Emekliye Yılda İki Defa İkramiye Veriliyor 


Her yıl Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde Türkiye’deki tüm emeklilerin hesaplarına koşulsuz, şartsız 1.000 TL ikramiye ödeniyor. Yakın zamanda 1.100 TL’ye çıkarılan ikramiyeler sayesinde özellikle artan fiyatlar karşısında bayram harcamalarını yapmakta zorlanan vatandaşlar için büyük bir destek sağlanıyor. Bir yıl içinde toplamda 2.200 TL ikramiye ödemelerinin 3 bin 300 TL olması için vatandaşların beklentileri ise bir hayli büyük. 
Emekli maaşına ek ikramiye destekleri de alarak vatandaşların yılbaşında da nakit sıkıntısına çözümler üretmek istedikleri ifade edildi. Türkiye genelinde milyonlarca emekli için sağlanan bu yardımlar arasında yılbaşı ikramiyesinin de eklenmesi için çalışmaların ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor. 2022 yılında verilecek 1.100 TL ikramiyeler ise 2 – 4 Mayıs arasında idrak edilecek Ramazan Bayramı öncesinde ve 9 – 12 Temmuz tarihinde olan Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına yatırılmaya devam edecek. Yılbaşında İkramiye Verilecek Mi?

Dini bayramlarda ödenen 1.100 TL ikramiyenin dışında emeklilerinin yılbaşında da ikramiye alma talepleri her geçen gün gündemde ilk sıralarda yerini almaya devam ediyor. İki bayram için verilen ikramiyeler ile vatandaşların bayram alışverişlerini yapmalarına destek veriliyor. Yılbaşında emekli ikramiyesinin verileceğine dair resmi bir açıklama henüz yok. Ancak vatandaşların gündeminde ilk sıralarda yer alan yılbaşı ikramiyesinin siyasetin gündemine de taşınması bekleniyor. 

Emekli ikramiyelerinin yanı sıra 2022 Ocak ayında emekli maaş zamlarında da netlik oluşmaya başladı. Son 6 aylık enflasyon rakamlarının da belli olmasıyla emekliler için yapılacak zamlar netlik kazanmış olacak. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR