Çarşı Pazar Karıştı: 20 TL Denen Dolar İçin Uzmanı Ters Köşe Yaptı! 1 Dolar Yeniden 8.5 TL Olur Mu?

Çarşı Pazar Karıştı: 20 TL Denen Dolar İçin Uzmanı Ters Köşe Yaptı! 1 Dolar Yeniden 8.5 TL Olur Mu?
YAYIN TARİHİ: 21.12.2021 13:35:00

Dolar kuru tahminleri peşi sıra geliyor. Vatandaşlar döviz bürolarında kuyruk oluşturmaya başladı. Bu anlamda Dolar kuru tahmini beklentisi rakamları güncellendi. Dolar kurunda yaşanan yükseliş devam eder iken 2021 sene sonu, 2022 ve 2023 dolar kuru tahminleri yakından takip ediliyor. Dolar ne olur, kur düşer mi?

Çarşı Pazar Karıştı: 20 TL Denen Dolar İçin Uzmanı Ters Köşe Yaptı! 1 Dolar Yeniden 8.5 TL Olur Mu? 20 Aralık 2021 Pazartesi itibarı ile 18 TL’yi geçerek başlayan dolar kuru, füze gibi artmaya devam ediyordu. Taki Pazartesi akşamı Başkan Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya kadar. Bu anlamda bu açıklama sonrasında dolar adeta tepetaklak oldu. Dolar kuru saniye saniye değişirken şuan 12.50 TL civarında seyrediyor. 1 dolar 20 TL olacak derkeb, şuan tekrar 8.5 TL'ye düşecek mi o konuşulmaya başlandı. Uzmanlar, sene sonu dolar ön görü ile alakalı görüşlerini yeni kur rakamlarına göre revize etti. Yıl sonu dolar ön görüleri ile alakalı ilerlemeler haberimizin devamında.Dolar kurunun 12 civarlarına düşmesi bu bağlamda eş güdümlü olarak tekrar 8,5 TL olacak mı sorusunu gündeme getirdi. Uzmanlar bu durum karşısında farklı görüşleri benimsemiş durumdalar. Ekonomistlerin bir alanı doların sene sonunu 11-11 TL aralığında kapatacağını düşünürken hafife alınmayacak sayıda uzmanda de doların sene sonundan evvel 8.5 TL’yi göreceğine oldukça dikkat çekiyor. 

EKONOMİSTLERİN DOLAR YORUMLARI: DOLAR YENİDEN 8.5 TL OLUR MU?

Yurt dışından gelecek yüksek tutarlı döviz fonu ile birlikte dolar fiyatının 9 TL’nin altına düşmesi olasılık dahilinde. 
DOLAR ŞUANDA ÇAKILDI! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmaya başladığı sırada dolar kuru piyasalarda 
18,00 TL'den işlem yapılıyordu. Ancak bu açıklamaların ardından dolar kuru kelimenin tam anlamıyla tepetaklak oldu. Dolar kuru sert bir şekilde düşerken 12,30 TL seviyesine kadar geriledi. Piyasalar bu sert düşüş ile bir anda şoka uğrarken dolar kurunda son bir düzeltme geldi ama bu çok sınırlı kaldı. Dolar kuru şu anda 12,00 TL'den anlık olarak alıcı buluyor. 

ANLIK DOLAR KURU 

https://www.haberlerim.com.tr/1-dolar-kac-tl-1-dolar-ne-kadar
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER