Carrefoursa, Migros, ŞOK Yüzde 30 İndirim Yağmuru Başladı! Marketlerden Peş Peşe Açıklamalar Geldi!

Carrefoursa, Migros, ŞOK Yüzde 30 İndirim Yağmuru Başladı! Marketlerden Peş Peşe Açıklamalar Geldi!
YAYIN TARİHİ: 28.12.2021 09:11:00

Türkiye’nin en büyük zincir marketleri döviz kurlarında meydana gelen düşüş sonrasında indirim açıklamalarını duyurdu. Kurlardaki artış sonrasında bir anda artış gösteren fiyatlar, kurların tekrardan eski seviyelere gelmesi ile düşmeye başladı. Peki, hangi ürünlere indirim geldi? Hangi marketler indirim açıklaması yaptı? Konunun detayları şu şekilde…

Ülkemizde döviz kurlarının hızlı bir şekilde yükselmesi sonrasında başta temel gıda ürünleri olmak üzere pek çok kalemde ciddi fiyat artışları yapılmıştı.  Geçtiğimiz günlerde 18’e kadar yükselen dolar kuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar sonrasında düşmeye başlamıştı. Dövizdeki yükselişle birlikte artan fiyatlar, döviz kurlarındaki geri çekilme birlikte yerini indirimlere bırakmaya başladı. Gün içerisinde Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden indirim açıklamaları peş peşe geldi. Marketler başta temel gıda ürünleri olmak üzere pek çok ürüne indirim yapıldığını açıkladı. 


 

Migros’tan İndirim Açıklaması


Migros’tan yapılan açıklamada, Türkiye’deki tüm Migros mağazalarında girdi düşüşü beklenmeden sebze-meyve fiyatlarına yüzde 10 oranında indirim uygulanmaya başlandığı duyuruldu. Ambalaj girdisi gibi maliyetlerin kontrol altına alınması sonrasında indirimlerin oranının artabileceği ifade edildi. Temel gıda ürünleri olan; un, yağ, şeker gibi azami derecede önemli ürünlere gelecek indirimlerin aynı gün içerisinde etiketlere yansıtılacağı belirtildi. 

Carrefoursa’dan İndirim Açıklaması


Bir diğer indirim açıklaması da Carrefoursa’dan geldi. Yapılan açıklamada, ayçiçek yağı, süt, makarna, çay ve pirinç başta olmak pek çok ürüne yüzde 30 oranında indirim geldiği ifade edildi. İndirimlerin reyon fiyatlarına yansıdığı kaydedildi. 

ŞOK’tan İndirim Açıklaması


Döviz kurlarında yaşanan hızlı düşüş sonrasında ŞOK’ta indirim açıklamasında bulundu. Kampanyaların yanı sıra temel tüketim malzemelerine de döviz kurundaki düşüşten kaynaklı indirim yapıldığı ifade edildi. 

Döviz Kuru Düşerse İndirimler Devam Eder

Türkiye, pek çok ürünü dışarıdan ithal ettiği için döviz kurlarında meydana gelen artışlar ithal ürünlerin fiyatlarının artmasına neden oluyor. Döviz kurlarındaki gerilemenin devam etmesi indirimlerin artmasını sağlayacaktır. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı Yapmıştı

Kurdaki gerileme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, zincir marketlere çağrıda bulunmuş ve ürün fiyatlarını düşen kura göre değiştirmeleri gerektiğini ifade etmişti. 


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER