Çalışanlara 4 ay fazladan zam müjdesi! 2022 Ocak ayı özel sektör maaş zam oranları ne kadar olacak?

Çalışanlara 4 ay fazladan zam müjdesi! 2022 Ocak ayı özel sektör maaş zam oranları ne kadar olacak?
YAYIN TARİHİ: 16.11.2021 09:58:00

Çalışanlara 4 ay fazladan zam müjdesi! 2022 Ocak ayı özel sektör maaş zam oranları ne kadar olacak? Pandemi ve dolar kurunun artması sonrasında geçen sene yapılan maaş zamları bir ay içinde eridi gitti. Bu sene özel sektörün yapacağı zam oranının yüzde 30 ile yüzde 38 arasında olacağı konuşuluyor. 

2022 Ocak ayı özel sektör maaş zam oranları ne kadar olacak? Çalışanlara 4 ay fazladan zam müjdesi...  Milyonlarca çalışanı ilgilendiren özel sektöre son dakika zam oranları haberleri gelmeye devam ediyor. 2022 Ocak ayı özel sektör maaş zam oranları yıl sonuna az bir süre kala konuşulmaya başlandı. Bilindiği gibi 2021 yılı hem işçiler hem de işverenler açısından kötü gitmişti. 
ÖZEL ŞİRKETLER ZAMLARI ERKEN YAPIYOR

Özellikle son dönemde besin fiyatlarında yaşanan yükseliş vatandaşın cebini olabildiğince çok zorlarken özel sektör yöneticileri ise bu süreçte çalışanlarına destek olabilmek amacıyla çözüm arayışı amacıyla girdi.

GEÇEN SENE ALINAN ZAMLAR ERİDİ GİTTİ

Ancak sene içinde gene pandeminin etkileri ve dolar kurunda yaşanan ilerlemelerle fiyatlardaki aşırı yükseliş, eylül ayında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) şuandan yüzde senelik 19,58'lere çıkararak 10 aylık süreçte alınan bu zammı eritti.

ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA ERKEN ZAM MÜJDESİ 

Zam çalışmalarını erkene alan bir çok özel şirket, alım kuvveti düşen çalışanlarına destek olabilmek amacıyla zamlı maaşları yılbaşını beklemeden vermeyi planlıyor. Çalışanlara 2 ay önceden zam yapılacak. 
ÖZEL SEKTÖRDE EN YÜKSEK MAAŞ YAZILIMCILARA

E-ticaretin arttığı ve çevrimiçi hizmetlerin arttığı dönemde şirketler 2021’de de en yüksek maaşı program geliştiricilere verdi. Bütün program geliştirme rolleri arasında en yüksek maaş ise veri bilimciler, suni zeka mühendisleri, nitelik denetim mühendisleri ve mobil geliştiriciler şeklinde sıralandı.


EKŞİ SÖZLÜKTE ÖZEL SEKTÖR ZAMMI YORUMLARI 

%30 - %38 arasında olacağı açıklanan zam oranı.

performansa göre belirlenecekmiş 30 ile 38 arasında nerede olacağı.

eylül ayında tek seferlik %15 zam da yapmışlardı. gizli enflasyonu karşılıyor diye düşünüyorum. allah bereket versin.

ocak ayında en az %50 beklediğim zam oranı. zaten sektöre göre düşük maaşla başlamıştım (14.253 tl). geçen patronla konuştuktan sonra "seni ocak ayında tatmin edeceğim. vazelin al gel" dedi. vazelin ne alaka anlamadım ama espri yaptı sanırım. komik oç patroşum benim <3

maaşınızı brüt alıyorsanız, işe yaraması için bir de burada düzgün bir artış sağlanması gerekli.

%5+%6 gibi sacmalikla aranizdayim.umarim özelde çalışan arkadaşlar iyi oranlar alirlar.

enflasyon +3 olacaktır benim için. tufe ne gelirse bahtimiza artik.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER