Bunu Kimse Bilmiyor! SGK (SSK) Tek Maaş Değil 3 Maaş Veriyor! İyi ki Devlet Baba Var Diyeceksiniz...

Bunu Kimse Bilmiyor! SGK (SSK) Tek Maaş Değil 3 Maaş Veriyor! İyi ki Devlet Baba Var Diyeceksiniz...
YAYIN TARİHİ: 24.11.2021 14:21:00

SGK aracılığıyla herkese bomba bir haber geldi. Ülkemizde her şeye zam geldi ve emekli maaşı ile geçinmek oldukça zorlaştı. Bu anlamda herkesi sevindiren bir haber geldi. Son dakika haberine göre SGK’sı ve BAĞKUR’lu sigortalı olan kişilerin ölmesi sonucunda, geri de kalanlar emekli maaşı alıyor. Bu maaşlara dul ve yetim aylığının da eklendiğini açıklayan SGK mest eden haberi vermiş oldu.

Bunu Kimse Bilmiyor! SGK (SSK) Tek Maaş Değil 3 Maaş Veriyor! İyi ki Devlet Baba Var Diyeceksiniz...  SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı kapsamında SGK’tan emekli maaşı alanlar amacıyla çifte maaş müjdesi verildi. Konuya dair gelen son haberlere göre çift maaş imkanın emekli, dul, çalışan ve başka çoğu SGK’lı vatandaşın yararlanabileceği öğrenildi. Bir dilekçe ile basitçe müracaat yapılabilecek. Öte yandan emekliler ek ödemelerde istiyor. Bayramlarda ikramiye istiyor. Promosyon ödemesi de alan emeklilere bu ek ödemeler de yeterli gelmiyor. 

Bazı Vatandaşlar 3 Maaş Alacak 


İlgili mevzuatlar kapsamında emekli maaşı alan bireylerin lüzumlu şartları taşımaları durumunda birtakım haller amacıyla emekli maaşına ek olarak üç maaşa kadar destek alması sağlanabiliyor. Bu bağlamda SGK emeklisi olan vatandaş emekli maaşını alırken eşi vefat etmesi durumunda dul ve yetim maaşı da alabiliyor. Koşullar sağlanırsa herkes bundan yararlanacak. SGK duyurdu! Milyonlarca emekli için çift maaş müjdesi verildi

SGK’dan Çift Maaş Nasıl Alabilir?


SGK doğrultusundan sigortalının vefatı sonrasında geri kalanlara ödenen emekli aylıklarına ek olarak çift maaş alma hakkı tarif etmeye başlandı. Dul - yetim maaşı ya da ölüm aylığı olarak da tariflenen bu ödemelere ek olarak bu haklardan emekli maaşı alan bireylerin de yararlanmasının önü açıldı. Hali hazırda emekli maaşı alan bireyler, çifte maaş hem de üç maaşa kadar SGK’dan destek alabilecek. Birçok vatandaş bilhassa aldıkları maaşların kesilebileceği endişesi nedeniyle bu haktan yararlanmayı tercih etmiyor. Fakat yeni planlama ile nerdeyse üç maaşa kadar destek veriliyor. 
SGK içeriğinde yer alan ve emeklilik türü fark etmeksizin, vefat eden eşinin sonrasında dul aylığına da müracaat yapılarak yurttaşların çift maaş alması olası duruma getirildi. Bu kapsamda yer alan bütün vatandaşlar söz hususu haktan rahatça yararlanabilecekler. Emeklilerin geçim dertlerinin her geride bıraktığımız gün katlanarak arttığı zamanlarda SGK doğrultusundan sağlanan bu tip programlar ise milyonlarca bireyin yüzünü güldürmeyi başarıyor. 

Tüm Herkes Alacak


Söz hususu program ile örneğin; SSK emeklisi bir birey, eşinin vefatı sonrasında dul aylığı alabiliyor. Bu bağlamda hayatını kaybeden eş SSK ya da Bağ Kur kapsamında yer alıyorsa geride kalan eş maaşın yüzde 50’sini alabiliyor. Emekli Sandığına tabi ise yüzde 75’ine kadar maaştan yararlanabiliyor. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER