Bundan Daha Ucuz Otomobil Yok! 87.000 TL Fiyatla Hyundai Santro Türkiye'ye Geldi! İşte Özellikleri

Bundan Daha Ucuz Otomobil Yok! 87.000 TL Fiyatla Hyundai Santro Türkiye'ye Geldi! İşte Özellikleri
YAYIN TARİHİ: 7.01.2022 10:56:00

Son dönemde otomobil piyasasında fiyatların oldukça yükselmesi ve buna paralel olarak olarak sıfır otomobil satışlarının düşmesi sonrasında araba üreticileri yeni arayışlara girdi. Türkiye'de otomobil fiyatlarının olabildiğince yüksek olduğundan ötürü sektör amacıyla da dengeleri yerinden oynatacak hamleler gelmeye başladı. Bu hususta son girişim ise Hyundai'den geldi. Hyundai Türkiye pazarı amacıyla olabildiğince ucuz fiyatlı bir otomobili satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Otomobil sektöründeki dev isimlerden biri olan Hyundai, Hindisan’a özel olarak ürettiği makul fiyatlı Santro modelini Türkiye’de satışa çıkarıyor! İşte detaylar. Geçtiğimiz seneye kadar 200 bin TL altına satılan 2. el vasıtalar bile şimdilerde 500 bin TL’nin üstüne satılmaya başlamış durumda. Sıfır otomobillere baktığımızda ise en ucuz katagorilerin dahi 260 bin TL ve seviyesinde fiyatlardan başladığını görüyoruz. Keza kurlarda yaşanan düşüşlere karşın otomobil fiyatları hala beklenilen civarlara düşmüş değil. Keza bu anlamda otomobil fiyatlarının düşmesi amacıyla tek bir alternatif kalıyor.
Hyundai bağlamında alım gücü düşük ülkelerde satılan Hyundai Santro Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Hyundai Santro dünya çapında bir üne sahip değil ama Asya piyasasın ve bilhassa de Hindistan'da makul fiyatından ötürü çok yüksek satış rakamlarına ulaşan bir otomobil modeli bulunduğu biliniyor. 


 

HYUNDAİ SANTRO ÖZELLİKLERİ

Hyundai Santro teknik özellikleri 1.1 MPI motora sahip olan Hyundai Santro 5 ileri manuel vitesle Türkiye pazarına giriyor. Hyundai Santro'nun gereksinim amacıyla ucuz otomobil arayanlarca çokça tercih edilmesi bekleniyor.


 

HYUNDAİ SANTRO TÜRKİYE SATIŞ FİYATI KAÇ PARA OLACAK?

Hyundai Santro şu anda yoğun şekilde satıldığı Hindistan'da Türk lirası olarak 87 Bin TL'ye satılıyor. Bu otomobilin Türkiye'ye girmesiyle ÖTV ve KDV maliyetleri meydana çıkacak. Dolayısıyla Hyundai Santro'nun aşağı yukarı 160 Bin TL'Lik satış fiyatı ile pazara girmesi ve büyük ses getirmesi bekleniyor. Konuya dair şu ana kadar Hyundai doğrultusundan resmi bir açıklama da yapılmış değil.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER