Bugün SMS Olarak Geldi! ENERJIBAK Kim, Neden Mesaj Atıyor? Enerjini Verimli Kullan Mesajı Nedir?

Bugün SMS Olarak Geldi! ENERJIBAK Kim, Neden Mesaj Atıyor? Enerjini Verimli Kullan Mesajı Nedir?
YAYIN TARİHİ: 10.01.2022 13:07:00

2021 senesi, bilhassa dünya üretiminin büyük bir çoğunluğunun yapıldığı Çin’de ve başka çoğu ülkede son on senesinin en büyük enerji krizine sebebiyet verdi. Enerji kriziyle birlikte elektrik ve doğalgaz gibi kaynakların da fiyatları artarken bu artışlar da ürünlerin fiyatlarına yansıdı. Küresel enerji krizi varlığını sürdürürken, Türkiye’de sene başında elektriğe ve doğalgaza gelen zamlar, enerji krizinden de pay taşıyordu. Bu sabah ise Enerji Bakanlığı’ndan ikaz niteliğinde mesaj geldi.

2019 yılının Aralık ayında meydana çıkmasından sonra bütün dünyada etkili olan koronavirüs yaşam şartlarını da olabildiğince zorlaştırıyor. Dünya genelinde bütün sektörler bundan olumsuz bir şekilde etkilenirken üretimde buna bağlı olarak azalıyor. Koronavirüsün etkisi yavaş yavaş ortadan kalkmaya devam eder iken bu seferde enerji krizinin yaşandığı gözlemleniyor.

Enerjini Verimli Kullan Mesajı Nedir?


Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bu sabah vatandaşlara gönderdiği mesajda “Enerjini Verimli Kullan #AklınlaVerimliYaşa” ifadelerine yer verdi. Aklınla Verimli Yaşa projesi kapsamında bu mesajı gönderen Bakanlık, proje kapsamında vatandaşlara bunun nasıl sağlanabileceğini gösteriyor.

ENERJIBAK Kim?


ENERJIBAK, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’dır.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR