Bugün Başladı: Faturanızla Ptt’ye Gidin 1150 TL Nakit Para Alın! Başvuru E-Devlet’ten! %5 İlave...

Bugün Başladı: Faturanızla Ptt’ye Gidin 1150 TL Nakit Para Alın! Başvuru E-Devlet’ten! %5 İlave...
YAYIN TARİHİ: 18.02.2022 11:09:00

Bugün başladı: Faturanızla PTT şubesine gidin 1150 TL nakit para alın! Doğal gaz desteği müracaatları bağlamında tarih açıklandı. Bugün verilmeye başlayan müracaatlar ile ilgili detaylar vatandaşlar doğrultusundan araştırılmaya devam ediliyor. Doğal gaz yardımından yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden müracaat işlemlerini yapacak. Bu kapsamda internet arama motorlarında, "Doğal gaz yardımı kimlere verilecek? Doğal gaz parası ne kadar, nasıl müracaat yapılır? soruları araştırılıyor. İşte Doğal gaz desteğine dair merak edilenler...

Peş peşe açıklama yapıldı. Faturanızla PTT şubesine gidin 1150 TL nakit para alın! Doğal gaz desteği müracaatları bağlamında geri sayım sona erdi. Devlet doğrultusundan dar gelirli vatandaşlara çoğu alanda destek sağlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan gereksinim sahibi ailelere kömür yardımının yanı sıra doğal gaz yardımı da yapılmasına yönelik müracaatlar bugünden itibaren alınmaya başlanacak. Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden müracaat sağlayacak. Başvurular sonuçlandıktan sonra hak sahibi olan vatandaşlar PTT'ye doğal gaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanacak. Peki, doğal gaz desteği müracaat ekranı e-Devlet açıldı mı? Doğal gaz desteği başladı mı? Doğal gaz yardımı ne kadar, müracaat nasıl yapılır? İşte merak edilenler!

BUGÜN BAŞLADI: FATURANIZLA PTT’YE GİDİN 1150 TL NAKİT PARA ALIN! BAŞVURU E-DEVLET’TEN! %5 İLAVE...


İhtiyaç sahibi ailelere doğal gaz desteği amacıyla başvurular bugün başladı. Ödemeler, mart ayının ikinci haftasından sonra verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gereksinim sahibi hanelere yönelik yaşama geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteği'nde başvuruların bugün itibarıyla başladığını açıkladı.

Bakanlıktan oluşturulan açıklamada, Doğalgaz tüketim desteğine başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını bildiren Bakan Yanık, destekten yararlanmak isteyen kişilerin, sistem üzerinden Bakanlık doğrultusundan yayılan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından lüzumlu verileri doldurarak başvurularını yapabileceğini kaydetti.
Ödemelerin mart ayı amacıyla da yapılacağını anımsatan Bakan Yanık, "İhtiyaç sahibi hanelere yönelik yaşama geçirdiğimiz Doğalgaz tüketim desteğinde başvurular bugün itibarıyla başlıyor. Isıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediğimiz destek tutarımız 450-1150 lira arasında değişecek." verisini verdi.

Bakan Yanık, gereksinim sahibi olma şartıyla Doğalgaz altyapısı tespit edilen 647 ilçe/beldede ikamet eden ve natural gaz aboneliği olan tüm kişilerin destekten yararlanabileceğine işaret ederek şunları kaydetti:

"Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e-Devlet'ten gerçekleştirdikleri başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği tespit edilen vatandaşlarımız PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak."Ödemeler, mart ayının ikinci haftasından sonra başlayacak. Doğal gaz ödemeleri, mart ve ekim olmak üzere senede iki kez gerçekleştirilecek.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının kriterlerine uyan 4 milyon hane amacıyla verilebilecek destek tutarı, hane başına senelik 450 lira ile 1150 lira arasında farklılık gösterecek.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR