Bugün Açıklandı! Pandemi Parası Mest Etti! Son Dakika 5000 TL Hesaplara Yatıyor! PTT'den Hemen Alın

Bugün Açıklandı! Pandemi Parası Mest Etti! Son Dakika 5000 TL Hesaplara Yatıyor! PTT'den Hemen Alın
YAYIN TARİHİ: 30.12.2021 09:34:00

Herkesin yakından takip ettiği gibi pandemi döneminde devlet pek çok yardım yaparak vatandaşın yanısıra yer aldı. Bu anlamda büyük kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 6 ay geri ödemesiz makul faizlerle pandemi destek kredisi vermişti. İçinde bulunduğumuz şu dönemde enflasyon oranları şoke eden bir şekilde artmış bulunuyor. Vatandaş oldukça zorlu bir süreç içinde yer alıyor. Bu anlamda baktığımız zaman Sosyal Güvenlik Kurumu SGK yeni bir yardım paketini hayata geçirdi. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 5.000 TL pandemi yardımı yapılacak.

Bilindiği gibi pandemi yardım parası vatandaşlar için oldukça yüksek önem arz ediyor. Bu anlamda Pandemi yardım parası bayram ettirdi, para arttı! Son dakika 5000 TL hesaplara yatıyor. Pandemi destek parası artık daha fazla mutlu edecek. SGK'nın daha öncesinde vermiş olduğu destek paketlerinden para alanlar bu parayı alamayacak. 5.000 TL PTT'den bizzat çekilecek. Pandemi başlayalı 3 sene olacak ve etkileri hala yıkıcı şekilde devam ediyor. Bu anlamda geçen sürede vatandaşlara maddi manevi pek çok yardım yapıldı. Sosyal devlet olma gereğine bağlı olarak yapılan zamlar vatandaşları mutlu etti. Özellikle pandemi destek ödemeleri oldukça fazla ilgi gördü. 1. faz, 2. faz ve 3. faz ödemelerini milyonlarca kişi aldı.
SGK tarafından verilecek olan pandemi destek ödemesinin tek seferde verileceği belirtiliyor. 5.000 TL yardım almak isteyen vatandaşların dar gelirli olmaları şartı var. Muhtaçlık belgesine sahip olanlara öncülük verilecek. Öte yandan evde yaşlı bakım belgesi olan vatandaşlar düzenli olarak bu yardımı her ay PTT ATM’lerinden veya şubelerinden para çekebilecekler. 


5000 TL Pandemi Desteğine Nasıl Başvurulur?


Pandemi destek başvuruları bilindiği gibi online olarak internet üzerinden yapılıyor. Bu anlamda başvurular e-devlet üzerinden yapılmaktadır. TC kimlik numaranızı girdikten sonra arama kısmına pandemi yazmanız yeterli oluyor. Bu yazıya tıkladıktan sonra açılan sekmede başvuru formu sizi karşılıyor. Bu formda yer alan bilgileri tamı tamına eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önem arz ediyor. SGK tarafından tek başvuru göz önüne alınacaktır. Hanede yaşayanlar ayrı ayrı başvuru yapamayacaktır. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER