Bu Listelerde İsmi Ve Soyadı Olanlar Bayram Etti: Anında Ziraat Bankası’na Gidip Paranızı Alın!

Bu Listelerde İsmi Ve Soyadı Olanlar Bayram Etti: Anında Ziraat Bankası’na Gidip Paranızı Alın!
YAYIN TARİHİ: 26.11.2021 09:35:00

Peş peşe açıklandı! Bankada parası olan panik yaşadı. Türkiye'nin en büyük Kamu bankasında hesabı olanlara büyük müjde geldi. Banka yeni bir liste yaparak açıklama yaptı. Bu bağlamda, Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden 2022 senesi içerisinde zamanaşımına uğrayacak hesapları açıkladı. Paranızı almazsanız buhar olur bizden söylemesi.

Anında Ziraat Bankası’na Gidip Paranızı Alın! Bu Listelerde İsmi Ve Soyadı Olanlar Bayram Etti. Banka açıklamasında, süre aşımına uğrayacak yatırım hesapları listesinde bilgileri yer alan müşterilerinin YTM’ye devir yapılacak tarihten öncesinde şubeye başvurmaları gerektiği açıklandı. Banka tarafından yapılan açıklamada; ”Listede sendrom edilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.” denildi. 


2022 Yılı İçerisinde Zamanaşımına Uğrayacak Yatırım Hesapları

27 Şubat 2015 tarih ve 29280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinin 24. maddesinde “Yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve başka getiriler, hesap sahibinin yaptığı en son talep, prosedür ya da rastgele bir şekilde verilen yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve parametre sermayeli yatırım ortaklıkları amacıyla ise tasfiye tarihinden başlayarak on sene içerisinde talep ve tahsil edilmemesi durumunda zamanaşımına uğrar ve Yatırımcı Tazmin Merkezine (YTM) gelir kaydedilir” denilmektedir.

Zamanaşımına uğrayacak yatırım hesapları listesinde bilgileri yer alan müşterilerimizin YTM’ye devir yapılacak tarihten öncesinde şubelerimize başvurmaları gerekiyor olup, listede sendrom edilen tarihe kadar işlem yapılmaması halinde yatırım hesaplarındaki her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler Yatırımcı Tazmin Merkezine devredilecektir.2022 YILINDA ZAMANAŞIMI HESAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER