Bu Haftaya Özel Olmak Üzere Herkese Tek Seferlik 2000 TL Ödeme Yapılacak! Nasıl Başvuru Yapılır?

Bu Haftaya Özel Olmak Üzere Herkese Tek Seferlik 2000 TL Ödeme Yapılacak! Nasıl Başvuru Yapılır?
YAYIN TARİHİ: 10.01.2022 10:02:00

Vatandaşlara sağlanan devlet destekleri yapılmaya devam ediyor. Yalnızca bu haftaya özel olmak üzere herkese tek bir seferlik 2000 TL ödeme yardımı için son başvuru tarihi merak ediliyor. E-devlet üzerinden yapılan sosyal destekler, pandemi döneminin başından beri verilmeye devam ediliyor. Ancak başvuru yapanlar arasından henüz destek parasını alamayan kişilerde mevcuttur.

Bunun için devlet, para alamayanlar için bu haftaya özel olarak 2000 TL sosyal yardım kampanyası düzenlemiştir. Başvurular E-devlet üzerinden gerçekleştirilirken, son başvuru tarihi gibi bilgilerde burada yer alıyor. Başvurular kalabalık ortamlardan kaçınmak için online olarak yapılmaktadır.

Pandemi Destek Ödemesi Başvurusu Nereden Yapılıyor?


Pandemi döneminde virüsten etkilenen ve mağdur olan herkes için yardım destek ödemesi yapılmıştır. Bu yardımlardan bir tanesi 1000 TL ödeme, ikincisi 1100 TL ödemesidir. Son olarak bir kere olmak üzere 2000 TL sosyal destek ödemesi yapılacaktır. Önceki başvurularda yardım ödemesi alamayanlar için bu ödeme planı oluşturulmuştur. Devletin yeniden açtığı bu yardım penceresinden ise herkes yararlanabilecek. Peki pandemi desteğinin başvuru tarihi tam olarak ne zaman? İşte bu soruya dair merak edilenler!

Pandemi Destek Ödemesi Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?


Başvuru yapan her vatandaş için T.C. kimlik numarasının son rakamlarına göre başvurular yapılacak. E-devletten başvuru yaparken T.C. kimlik numarasının sonuna göre başvuru yapılacak gün sayısı da yazıyor. Buna göre T.C. numarasının sonunda 0 olanlar Pazartesi günü, 2 olanlar Salı günü, 4 olan Çarşamba, 6 olan Perşembe ve 8 olan vatandaşlarda Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri başvuru yapabiliyor. 

Kimler Pandemi Destek Ödemesi Alamaz?


Pandemi için verilen sosyal yardım destek ödemesinden daha önce yararlanmış kişilerin başvurusu dikkate alınmayacak. 5510 sayılı kanunun 4a maddesi kapsamında görev yapan kamu işçileri,  5510 sayılı kanunun 4a maddesi kapsamında görev yapan memurlar, SGK’dan aylık alan ya da geliri olan kişiler bu sosyal yardım parasından yararlanamayacaklar. Ayrıca İŞKUR işsizlik ödeneği alan kişiler de bu pandemi yardımından yararlanamayacaklar. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR