Bu bankalara Kredi Borcu Olanlara Şimdi İyi Haber Geldi (akbank, ykb, ıng, iş bankası, bbva,qnb-teb)

Bu bankalara Kredi Borcu Olanlara Şimdi İyi Haber Geldi (akbank, ykb, ıng, iş bankası, bbva,qnb-teb)
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 10:07:00

Bu bankalara kredi borcu olanlara iyi haber geldi (akbank, ykb, ıng, iş bankası, qnb-denizbank-teb-garanti bbva, temel ihtiyaç kredisi ziraat, vakıf, halkbank) Bankalara borcu olan vatandaşları sevindirecek haber geldi. Tüm borçlarınızı tek bir noktada toplayabileceğiniz borç transfer kredisi uygun faiz oranları üzerinden sunulmaya başlandı. Konuyla ilgili olarak detaylar şu şekilde…

Çeşitli sebeplerden dolayı vatandaşlar bankalar üzerinden kullandığı kredileri geri ödeyemiyor. Ödenmeyen borçların üst üste binmesi kişiyi daha ciddi bir borç yükü altına sokarken, kredi puanını da negatif şekilde etkiliyor. Birden çok bankaya olan borcun en sağlıklı şekilde ödenmesi için borç birleştirme kredisi sunuluyor. Bu kredi ile borçlu kişi borçlarını tek bir noktada birleştirip tek bir faiz oranı üzerinden ödüyor. Peki, hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi faiz oranları ne durumda? İşte merak edilen soruların yanıtları…

ING Bank

Farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir noktada birleştirebileceğiniz borç kapatma kredisi ING Bank’ta sizleri bekliyor. Sunulan kredinin vade süresi 3-36 ay arasında. Limit ise 5.000 TL ve 100.000 TL arasında. 

ING Bank, kredinin faiz oranını yüzde 2.05’ten başlatıyor. Faiz oranları üzerinde kredi kullanmak isteyen kişinin KKB notu belirleyici oluyor. KKB puanı 1850 ve daha yüksek olan müşteriler yüzde 2.05 faiz oranı ile krediyi kullanırken, KKB notu daha düşük olan müşteriler daha yüksek faiz oranı üzerinden kredi kullanıyor. 

Başvuru işlemleri ING Bank’ın internet sitesi ve şubeleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 

QNB Finansbank

Borç kapatma kredisi ile müşterilerinin acil ihtiyaçlarını karşılayan bir diğer banka QNB Finansbank. Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi borçları kolaylıkla taşınabiliyor. 

Banka, borçlarını taşıyan müşterilerine 10.000 TL’lik krediyi yüzde 1.73 ve yüzde 2.27 faiz oranı üzerinden kullandırmaktadır. Tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi bu işlemde de müşterinin KKB notu faiz oranını belirlemektedir. 

Borç transfer kredisi için QNB Finansbank şubelerinin yanı sıra T.C. Kimlik Numarasının 5030’a SMS gönderilmesi suretiyle de başvuru yapılabilmektedir. 

Başvuru kısa bir süre içinde değerlendirilecek ve sonucu kişiye bildirilecektir. Başvurunun kabul edilmesi halinde kredi kullanılabilmektedir.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER