Borcu Harcı Olanlara Müjde! Cumhurbaşkanı Direktif Verdi, 70.000 TL Olan Borçları Devlet Kapatacak

Borcu Harcı Olanlara Müjde! Cumhurbaşkanı Direktif Verdi, 70.000 TL Olan Borçları Devlet Kapatacak
YAYIN TARİHİ: 7.02.2022 12:42:00

Banka borcu olan vatandaşlara kamu bankaları doğrultusundan devlet destekli 70.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi verileceği açıklandı.

Başkan Recep Tayip Erdoğan bağlamında geçtiğimiz aylarda yapılan basın toplantılarında dile getirilen emekli olan çalışan ve devlet memuru olan vatandaşlar ile eş güdümlü esnaf olan vatandaşlar amacıyla verilebilecek borç kapatma kredileri başlıyor. 70000 TL'ye kadar alabileceğiniz bu kredilerde devlet destekli olarak kredi kullanabilecek ve bütün banka borçlarınızı sadece bir bankada toplamaya imkan verilecek. Kampanyayı başlatan bankalar Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank olacak. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'deDevlet tarafından destekli olarak alınacak olan bu kredilerde 70.000 TL anında vatandaşa verilecek. Kredi alacak olan kişiler 36 ay vade bağlamında geri ödeme yapacaklar. İlk taksit ödemesinde 3 ay boyunca ödememe yapabileceğiniz bu kampanyalara iştirak etmek 
istiyorsanız, güncel olan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınız amacıyla bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Daha evvel bankalardan, icralık olan avukatlık olan vatandaşlar, icralık ve avukatlık olan borçlarını kapamak amacıyla bu kredileri kullanamaz. 


Ziraat Bankası 70.000 TL Veriyor


Devlet bankası olan Ziraat Bankası, devlet destekli olarak vereceği 70000 TL borç kapatma kredisinde ilk taksit ödemesinde 90 gün erteleme yapacak. Ziraat Bankası, başka bankadaki ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını kapamak isteyen vatandaşlara 70000 TL'ye kadar devlet destekli olarak kredi olanağı tanırken, 70000 TL üzerindeyse kendi banka politikalarına göre, kredi olanağı sunmaktadır. şayet bankalara borcunuz daha yüksek limitlerde ise Ziraat Bankasının kendi yapmış bulunduğu kampanyalara katılarak borçlarınızı anında kapatabilirsiniz. 

Halkbank 70.000 TL Veriyor


Halkbank, 70000 TL nakit kredi kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar, 36 ay vadeli 3 ay ertelemeli, borç kapatma, kredisini kullanmak istiyorsa, en yakın Halkbank şubesine giderek buradan kredi müracaatını yapabilir. Devlet destekli olarak verilebilecek bu kredi kampanyasına katılmak isteyen kişiler, ilaveten bankanın resmi internet sitesine girerek buradan da nakit kredi müracaatında bulunabiliyor.


Halkbank ihtiyaç kredisi müracaatı yapacak olan kişilerin ilk defa ödedikleri taksit miktarları ise 3 ay erteleme, toplamda ise 36 ay
geri ödemeye göre verilecek kredilerde düşük faiz oranlarından yararlanarak kredi kullanabilecektir. Emekli olan vatandaşlar, şayet kredi müracaatını, Vakıfbank üzerinden yapacaksa Halkbanka emekli maaşını taşıyarak daha yüksek limitlerde de borç kapatma kredisi kullanabilecektir. Kampanya detaylarıyla alakalı verileri öğrenmek istiyorsanız, Halkbank'ın resmi internet sitesine girebilirsiniz. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR