Bomba Gibi Vurgun! Türkiye Bunu Konuşuyor! Thodex Kurucusuna Kırmızı Bülten...

Bomba Gibi Vurgun! Türkiye Bunu Konuşuyor! Thodex Kurucusuna Kırmızı Bülten...
YAYIN TARİHİ: 23.04.2021 15:56:00

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliğince hakkında yakalama emri çıkarılmıştır. İşte detaylar...

Özellikle son zamanlarda popüler olan kripto para piyasası son gündeme bomba gibi düşen haberin ardından şokta. Tüm Türkiye meydana gelen son yılların en popüler yatırım araçlarından olan kripto paralara ilişkin büyük vurgun yapıldığına dair iddialar gündemin odağına oturmuş durumda. Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer tarafından vurgun yapıldığı, siteyi kapatıp yurt dışına çıktığı konuşulmaktadır. Thodex kripto para yatırımcıların 2 ila 10 milyar dolar arasında parasının buharlaştığı iddiaları yer almaktadır.

Gelen son dakika haberine göre, İnterpol, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'e bugün saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkardığı açıklaması yapılmıştır. Diğer yandan da İçişleri Bakanı Soylu, Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer’in yakalanması adına Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile telefonda görüşmesi gerçekleştirdi. İşte yaşanan vurgunun detayları...

YAKALANMA EMRİ ÇIKARILDI!

Gündemde yer alan 2 milyar dolarlık kripto dolandırıcılığına dair Adalet Bakanlığı tarafından edilen bilgiye göre dün İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı açıklaması yapıldı.


Yapılan açıklamaya göre, İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliğincehakkında yakalama emri çıkarıldı.

Yaşanılan olayın ardından, Başsavcının talimatı üzerine işyerlerinde arama yapılmıştır. Bununla  beraber Banka hesaplarına tedbir konulmuştur. İçişleri Bakanlığı tarafından 22 Nisan'da gelen yazıya göre, 20 Nisan 2021'de Tiran'a çıkış yapan şahıs ile ilgili olarak, anılan ülkede bulunduğu teyit edilmiştir. Bu durumla beraber, Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten yayınlanması için Başsavcılıktan düzenlenen evrakla belgeler İçişleri Bakanlığı'na iletilmiştir. Hakkında Arnavutluk'ta tutuklanması adına Dış İşleri ve İçişleri Bakanlığı'na iletilmiştir. İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştır.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, "Arnavutluk'a kaçan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 22.04.2021 tarihi akşam saatlerinde Genel Müdürlüğümüze kırmızı bülten talebinin iletilmesi üzerine İnterpol nezdinde işlemler derhal başlatılmış ve 23.04.2021 tarihi saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarılmıştır" ifadeleri kullanılmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Ayrıca kırmızı bülten işlemleri yürütülürken söz konusu şahsın yakalanması ve gözlem altına alınması için dün gündüz saatlerinde Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu da yine dün akşam saatlerinde Arnavutluk İçişleri Bakanı Sn. Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yapmışlardır" açıklaması yapılmıştır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER