Bodrum’da Ralli Kavgasına Karışan Mustafa Üstündağ: Tehdit Edildim, Asıl Biz Darp Edildik…

Bodrum’da Ralli Kavgasına Karışan Mustafa Üstündağ: Tehdit Edildim, Asıl Biz Darp Edildik…
YAYIN TARİHİ: 21.04.2021 11:09:00

Oyuncu Mustafa Üstündağ, TOSFED tarafından düzenlenen turnuva sonrası silahlı kavgaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Üstündağ olayla ilgili basın açıklamasında bulundu: Tehdit edildim ve artistliğimle sınandım… 

Bodrum'da düzenlenen 'Rally Bodrum' ödül töreni sonrasında çıkan kavgaya ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ da karışmış, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Üstündağ, olay anında yanında bulunan sevgilisi Yağmur Koçak, rallici Tanju Celen ve avukatı Hande Hamarat ile birlikte basın açıklaması yaptı.
“TEHDİT EDİLDİM VE ARTİSTLİĞİMLE SINANDIM”

Bebek’te gazetecilerle bir araya gelen Mustafa Üstündağ,, çıkan haberlerin aksine kendilerinin darp edildiğini öne sürdü: "Kız arkadaşım dayak yedi. Arabanın kapısını açtılar, tekme tokat girdiler. Lütfen bütün kamera görüntüleri yayınlansın. En azından benim kimseye vurmuş olduğum bir görüntü var mı? Saygısızlık etmiş olduğum biri var mı? Orada da özür diledim. Tehdit edildim ve artistliğimle sınandım. 'Artist misin?' dediler. Evet, artistim. Bu işten para kazanıyorum. Darp edildik. 50-60 kişi etrafımızı sardı. 14 kez polisi aradık, kayıtlarımız var. Benim spor düşmanlığıyla itham edenler neden yanımdaki kadınlara vurulduğunu dile getirmiyor. Güvenlik kayıtlarını yayınlasınlar." 

Ünlü oyuncu, kavgaya karışan arkadaşlarının silah kullandığı iddialarını da reddederek, vurulanın kendi arkadaşları olduğunu belirterek, "Vurulan bizim abimiz. Orada bir kebapçı abimiz var, ondan yardım istedim. 60 yaşındaki adamı darp ettiler. Kadına şiddet diyorlar arada kadınları darp ettiler." dedi.
“GÖĞSÜMÜ GERE GERE İSTEDİĞİM YERE GİDERİM”


Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın "Mustafa Üstündağ'ı Bodrum'da istemiyoruz" sözlerini hakkında da konuşan Üstündağ, "Bunu söyleyen mülki amir kimse seçilmiştir ve oranın sahibi değildir. Bu bayrağın dalgalandığı her yerde alnımın akıyla göğsümü gere gere istediğim her yere giderim. Kimse bunun kararını veremez." diye konuştu.

“ELİ SİLAHLI MAFYA GİBİ LANSE EDİLDİM”

Kendinin eli silahlı mafya gibi lanse edilmesinden rahatsız olduğunu dile getiren Mustafa Üstündağ, "İki üç gündür telefonumu kapalı tutuyorum. Eli silahlı mafya gibi lanse edildim. Bana diyorlar ki 'Telefon açtın, adam çağırdın.' Yol bilmiyorum iz bilmiyorum. Nereye gideceğim? Oraya adam çağıracak olsam 60 yaşındaki kebapçıyı mı çağırırım? Vurulan bu abimiz. Vurulduğu halde gözaltında tutuldu" ifadelerine yer verdi.

Üstündağ'ın avukatı Hande Hamarat da, karşı dava açacaklarını ifade ederek, "Mustafa Beyi'n hürriyetinden yoksun bırakılması ve arkadaşlarının darp edilmesiyle ilgili hukuki süreci başlattık. Aynı zamanda yanlış haberler yapan kişi ve kurumlarla ilgili de yasal takibi başlatacağız." dedi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER