Biraz Önce Sonuca Erdi! Faturanızı Yanınıza Alın! PTT'ye Gidin! Gişeden Anında Paranızı Alın!

Biraz Önce Sonuca Erdi! Faturanızı Yanınıza Alın! PTT'ye Gidin! Gişeden Anında Paranızı Alın!
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 10:56:00

Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde doğalgaz yardımlarıyla ilgili açıklama yapılmıştı. Doğalgaz parası almak isteyen kişiler, e-Devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden müracaatta bulunabilecek. Öte yandan yardımlar PTT üzerinden alınacak. Vatandaşlar faturasıyla PTT’ye giderek ödemesini geri alacak.

Doğalgaz desteğinin duyurulmasının sonrasında müracaat detayları merakla yakından takip edilmeye başladı. Doğalgaz sayesinde alakalı detaylar belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, müracaat süreci ve yardım sayısını duyurdu. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

DOĞALGAZ ÖDEME MİKTARI VE TARİHİ BELLİ OLDU


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık,  doğal gaz yardımları kapsamında hane başına senelik 450 – 1150 TL arası bir destek sağlayacaklarını belirterek, “Bu ödemeleri mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz” dedi.
Yanık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile çalışmalarda sona gelindiğini söyleyerek, “Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına senelik 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından çok bir hane adedi bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz” diye konuştu.

DOĞALGAZ ÖDEMELERİ MART AYINDA


Ülkemizde değişik iklim şartları bulunuyor. Haliyle ısınma desteğinin de çevresel olarak değişiklik göstermesi gerekiyor. Bunun amacıyla ısı ölçümleme çalışmaları yaptık. Tamamen teknik ve ısınma ölçüleriyle doğru orantıda bir dağılım gerçekleştirdik. Bu dağılım ölçeği kapsamında bölgelerimize ısınma desteği sağlayacağız.

Doğal gaz desteği ödemelerinde teknik çalışmalar tamamlanmak üzere. Doğal gaz desteğinde başvurular şubat ayının ikinci yarısından itibaren, ödemeler ise mart ayının ikinci haftasından sonra başlayacak. Bu yönde çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.
Yanık, doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen hanelerin, e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaatte bulunabileceğini belirtti.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR