Biraz Önce Netleşti! Milyonlarca Memur Ve Emeklilerin Maaş Ve İkramiye Zammı Kaç TL, Tarihi Kesin

Biraz Önce Netleşti! Milyonlarca Memur Ve Emeklilerin Maaş Ve İkramiye Zammı Kaç TL, Tarihi Kesin
YAYIN TARİHİ: 25.02.2022 11:19:00

Ocak ayında oluşturulan zamlar ardından milyonlarca memur ve emeklilerin maaşları tekrar yeniden farklılaşacak.  Hem maaşlar hem de ikramiyeler 3600 ek gösterge ile eş güdümlü artacak.3600 ek gösterge son dakika haberleri ve detayları sayfamızda.

Uzun senelerden beri merakla beklenilen 3600 ek gösterge konusu ile ilgili en somut adımlar bu sene atılmaya başlandı. 3600 ek göstergenin kabul edilmesi halinde milyonlarca memur ve emeklilerin aldıkları maaşlar tekrar farklı olacak. Bu anlamda ikramiyeleri de yükselecek. Bu yıl emekli olmayı planlayanlar amacıyla uzmanlardan uyarılarda geldi. Emekliliğinizi erteleyin zira 3600 ek göstergenin kabul edilmesi halinde Karlı çıkacaksınız. Peki, 3600 ek gösterge son hal ne? 3600 ek gösterge ne vakit kabul edilecek?3600 ek göstergede son ilerlemeler milyonlarca memur ve memur emeklisi doğrultusundan anı anına takip edilip, izleniyor. Artık somut adımların da atılmaya başladığı 3600 ek göstergenin kabul edilmesi durumunda milyonlarca memur ve memur emeklisinin alacakları olan maaşlar 
yükselecek. Sadece maaşlar değil aynı vakitte memurların emekli ikramiyeleri de artacak. Peki 3600 ek gösterge ne vakit çıkacak? 3600 ek gösterge kabul edildi mi?


3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak?


Türkiye’deki milyonlarca kamu personelinin ve emeklisinin maaşlarında direkt olarak etkileri görülmesi bellenen 3600 ek gösterge hususu ile ilgili bakanlık çalışmalarını bitirmiş vaziyette. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin doğrultusundan mevzuya yönelik oluşturulan açıklamada, ilk aşamada söz hususu çalışmanın sendikalara, ardından ise Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumlara sunulacağı ifade edildi. 


3600 ek gösterge işlevini gerçekleştirmesine yönelik yapılacak söz hususu görüşmeler ve değerlendirmeler ardından son şeklini alması ve 2022 yılının ilk 6 ayı içersinde mayıs ya da haziran ayında Meclis gündemine taşınmasını hedefledikleri bildirildi. Bakan Bilgin’den 3600 ek gösterge hususu ile ilgili tarihlerin işaret edilmesi ise çoğu kesimde mutluluk yarattı. 

3600 Ek Gösterge ile Emekli İkramiyesi Artacak Mı?


Emekli ikramiyelerinde de maaşlarda bulunduğu gibi ciddi bir artış yaşanması bekleniyor. Buna göre 2008 senesi evvel memuriyete başlayan bir vatandaşlar amacıyla maaştan çok emeklilik amacıyla faydalar görülecek. 3600 ek gösterge bağlamında emekli ikramiyelerinin 18 bin ila 28 bin TL arasında artış göstermesi bekleniyor.  

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR