BioNTech'in Çocuklar Üzerindeki Etkileri Araştırıldı! İşte Araştırmaların Sonuçları!

BioNTech'in Çocuklar Üzerindeki Etkileri Araştırıldı! İşte Araştırmaların Sonuçları!
YAYIN TARİHİ: 31.03.2021 22:32:00

BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs, aşısı 12-15 yaş arası gençler üzerinde araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırmaların detayları açıklandı! İşte gençler üzerindeki etkileri...

Koronavirüs vakaları her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle de Türkiye'de görülmeye başlayan mutasyonlu virüs vakalarının ardından vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor.

Bu kapsamda aşılama da hızla devam ederken, geçtiğimiz hafta Türkiye'ye gelen BioNTech aşısı ile ilgili tüm detaylar araştırılmaya devam ediyor. BioNTech koronavirüs aşısının 12-15 yaş arası gençler arasında da araştırılarak tüm etkileri araştırılarak açıklandı. İşte detaylar...

"GENÇLER ARASINDA ENFEKSİYONU ÖNLEMEDE TAMAMEN ETKİLİ"

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs, aşısı ile ilgili olarak araştırmalar yapılmaya devam ediyor. BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs, aşısı 12-15 yaş arası gençler üzerinde yapılan araştırmada, arasında enfeksiyonu önlemede tamamen etkili olduğu açıklaması yapılmıştır.

"YÜZDE YÜZ ETKİLİ VE GÜÇLÜ ANTİKOR TEPKİSİ GÖSTERDİ"

Pfizer ve BioNTech tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD’de 2 bin 260 genç üzerinde yapılan araştırmalarda, gerçekleştirilmeye devam eden faz 3 çalışmalarında aşının yüzde 100 etkili olduğu ve güçlü antikor tepkisi gösterdiği açıklaması yapılmıştır.


Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin tarafından yapılan açıklamaya göre, gençler üzerinde yapılan araştırmaların ardından, yüksek koruma gösteren sonuçların İngiltere'de ortaya çıkan 'B.1.1.7' varyantı yayılmasına ilişkin son haftalarda görülen eğilimler göz önüne alındığında çok “cesaret verici" olduğu açıklaması yapılmıştır.

Pfizer Başkanı Albert Bourla da Pfizer ve BioNTech aşısını gençler için pazarlamak adına önümüzdeki haftalarda ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nden (FDA) acil kullanım onayı almayı amaçladıklarını ifade ederek, aşılamanın önümüzdeki okul yılından önce başlamasını umduğu ifadeleri yer almıştır.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre, “Mutasyon her geçen gün artıyor. Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı. Mutant giderek arttığı için, ağırlıklı İngiliz varyantı olduğu için ve bulaştırıcılığı da fazla olduğu için bu dönemde bizim kapalı, kalabalık ortamlardan ve özellikle yakın temastan uzak durmamız gerekiyor." ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Biontec-Pfizer aşısı muhtemelen önümüzdeki birkaç gün sonra başlayacak. Lojistikle ilgili hazırlıklar tamamlandı." diyen Koca, "Biontec-Pfizer aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca, "Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "(Aşı) sırası gelen, 'Ben Biontec aşısı olmak istemiyorum.' dediğinde, bir başka, Sinovac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak." açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER