BDDK'dan Taksit Düzenlemesi! Mobilya, Altın ve Araç Kredisi Alacak Herkesi Yakından İlgilendiriyor!

BDDK'dan Taksit Düzenlemesi! Mobilya, Altın ve Araç Kredisi Alacak Herkesi Yakından İlgilendiriyor!
YAYIN TARİHİ: 2.07.2021 19:54:00

BDDK, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, tarafından kredi kartı kullanan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren açıklama yapıldı. Açıklamada kuyum, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit süreleri ile ilgili düzenleme yapıldı. İşte yapılan yeni düzenlemeler...

BDDK, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, tarafından önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuru milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren bir açıklama oldu. Açıklamada, taksitlendirme sürelerinde değişikliğe gidildiği açıklandı. Bu düzenleme de kuyum, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit sürelerinin düşürüldüğü belirtildi. İşte yeni düzenlemeye dair tüm detaylar haberimizde...

TAKSİT SÜRELERİ DÜŞÜRÜLDÜ!

Gelen son dakika haberine göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından, kredi kartına taksit süreleriyle ilgili yeni düzenleme yapıldığı açıklandı.

BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yapılan açıklama kapsamında, kredi kartları taksitlendirme süreleri ile ilgili olarak, basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda 6 aydan 3 aya indirilmesine, düzenlemeye göre, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksitlendirme sürelerinin 12 aydan 9 aya indirilmesine karar verildiği açıklanmıştır.

BDDK'DAN TAKSİT ÜZENLEMESİ DUYURULDU!

BDDK taşıt kredisi, mobilya, elektirkli eşya, televizyon satışı, altın alımlarında yapılan değişiklik ile ilgili açıklama yapıldı...
TV ALIMLARINDA TAKSİT SAYISI KAÇ OLDU?

Yapılan düzenlemeye göre, televizyon alımlarındaki 3.500 TL sınırı ile ilgilili olarak, 5.000 TL olarak belirlenen, fiyatı 5.000 TL'ye kadar olan televizyon alımlarında kredi taksit sınırının 9 ay olarak belirlenmesi, fiyatı 5.000 tl ve üzerinde olan televizyon alımlarında 4 ay olarak uygulanmasına devam edilmesi kararı alınmıştır.

TAŞIT ALIMLARINDA KREDİ VADESİ KAÇ OLDU?

BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre, taşıt alımları ile ilgili olarak kredi vadelerinde indirime gidildiği açıklanmıştır. Bu kapsamda, nihai fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt almak amacıyla kullandırılan krediler için vade sayısı 60 aydan 48 aya düşürüldüğü açıklanmıştır.

Nihai fatura değeri 120.000 TL'nin üzerinde olan 300.000 TL'nin üzerinde olmayan taşıt alımları için bu amaçla kullandırılan kredilerde vade sınırı 48 aydan 36 aya indirildiği açıklanmıştır. Nihai fatura değeri 300.000 TL'nin üzerinde olduğu 750.000 TL'nin üzerinde olmayan taşıt alımlarında kullandırılan krediler için ise vade sayısı 36 aydan 24 aya çekilmiştir.

Nihai fatura değeri 750.000 TL'nin üzerinde olduğu 1 milyon 500 bin TL'nin üzerinde olmayan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade sayıları 24 aydan 12 aya indirilmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER