Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak? Emekliler İkramiyelerini Çekebilecek Mi?

Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak? Emekliler İkramiyelerini Çekebilecek Mi?
YAYIN TARİHİ: 4.05.2021 12:17:00

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili açıklama geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak ve bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?

Emekli ikramiyesi, geçim sıkıntısı yaşamanın yanında bir de korona virüsü salgını ile zor günler geçiren emeklilere kısa bir süre de olsa destek oluyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Emekliye bayram ikramiyesini 1100 TL olarak kararname ile geçireceğiz” dedi.

Yapılan açıklamaya göre Bakan Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

“EMEKLİLERİMİZİN 7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ”

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Bakan Bilgin, “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR?

– SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri,

– Şehit yakınları ve gaziler,

– Ölüm aylığı alanlar,

– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

– Geçici köy korucuları,


– Şeref aylığı alanlar,

– Şampiyon sporcular,

– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

– Terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri emekli ikramiyesinden yararlanmaktadır.

EMEKLİLER İKRAMİYELERİNİ BANKADAN ÇEKEBİLECEKLER Mİ?

Tam kapanma dönemi içerisinde 3-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemesi alacaklar için,

– Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanacak takvim ve sürelere uyulmak,

– TC Kimlik numarası veya diğer usullere göre açıklanacak olan takvim ve süreler içerisinde kendi grubuna denk gelen sürede kullanmak,

– Maaş ödemesinin yapılacağı Banka'nın ikametine en yakın şubesine gidip gelinmek,

– Güzergah ve zaman kuralına uygun davranılmak kaydıyla bu kapsamda bulunan vatandaşlarımızın, banka şubeleri ve atm'lere gidiş-gelişleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

Vatandaşlarımızın bu muafiyeti Banka'nın ikametine en yakın şubesine en kısa sürede geliş-gidiş yapmak için kullanmaları büyük önem taşınmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER