Bayram Havası Esti! Emeklinin Hesabına Anında Para Geçiyor: Başvuran Herkes Alacak! Son Dakika

Bayram Havası Esti! Emeklinin Hesabına Anında Para Geçiyor: Başvuran Herkes Alacak! Son Dakika
YAYIN TARİHİ: 1.02.2022 13:20:00

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda başvuran herkes alıyor. ​Emeklilere 2.000 TL'ye Varan Promosyona ek Maximum Kart’ları aidatsız kullanma fırsatı! SGK emeklileri, emeklilik döneminde bankacılık prosedürlerini yalın ve hızlı gerçekleştirmenin rahatlığını İş Bankası imtiyazları ile yaşıyor.

SGK, SSK, Bağkur ve emekli sandığında olan vatandaşları kendi yanlarına çekmek isteyen bankalar akılalmaz bir yarışa girmiş durumda. Bankaların kampanyaları vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. İş Bankası, 2.000 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyor. Öte yandan promosyona ek olarak Maximum Kart’ları aidatsız kullanma fırsatı veridi. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

SGK VE BAĞKUR'LU EMEKLİNİN HESABINA HEMEN PARA GEÇECEK: GERİ ÖDEME KOŞULU YOK, BAŞVURAN ALACAK!

T.C. Sosyal Emniyet Kurumu (SGK) ile oluşturulan uyuşma ile sahip olunan maaşını İş Bankası’ndan alabilmekta olan, ilk emekli maaş ödemesi amacıyla İş Bankası'nı tercih eden ya da sahip olunan emekli maaşını 8 Kasım - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında geçerli kampanya kapsamında İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 2.000 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. Üstelik SGK emekli maaşını İş Bankası'na taşıyanlar, Maximum Kart ve ek kartları amacıyla ücret ödemiyor, çoğu imtiyaz ve avantajdan da yararlanabiliyor.

Yurt çapında adedi 1.200’ü aşkın şube ve 6.500'e yakın Bankamatik aracılığı ile emekli maaşına basitçe ulaşmak isteyen bütün emeklilerimiz, en yakın İş Bankası şubesinden, İnternet Şubesi'nden ya da İşCep’ten emekli maaşlarını basitçe taşıyabiliyor..

Emekli Maaşımı İş Bankası’ndan Nasıl Alırım?

Yeni emekli olacaklar;


SSK ya da Bağkur’dan emekli olacaklar ise SGK İl Müdürlüklerine şahsen başvuru ederek İş Bankası’nı tercih edebiliyor. Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise, çalışmakta oldukları kuruma verecekleri dilekçede maaş ödemelerine aracılık edecek banka olarak İş Bankası’nı seçebiliyor. Bu prosedürlerin sonrasında yapılması lüzumen, sadece İşCep, İnternet Şubesi ya da İş Bankası şubeleri vasıtasıyla emekli maaşını İş Bankası'ndan alabilmek istediği hesabı tespit etmek bağlamında talimat vermek ve promosyon başvurusunda bulunmak.*Emekli Maaşı İş Bankası’na Nasıl Taşınır ve Emekli promosyonu nasıl alınır?

Şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi aracılığı ile basitçe; ya da isterseniz İş Bankası şubelerine uğrayarak emekli maaşınızı İş Bankası'na taşıyabilir ve promosyon başvuruında bulunabilirsiniz. Emekli maaşınızı değişik bir bankadan yada PTT aracılığı ile alıyorsanız ve maaşınızda hiçbir bloke bulunmuyorsa, maaş taşıma ve promosyon başvuruı prosedürleriniz amacıyla şubelere başvurmanıza lüzum bulunmamaktadır.

Şubeye gitmeden İşCep ve İnternet Şubesi maaş taşıma ve promosyon başvuruı bağlamında takip edebileceğiniz adımlar alttaki gibidir:

İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu
İnternet Şubesi > Başvuru - Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme İnternet Şubesi > Başvuru - Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

Ayrıca şubeye gelmeden, e-Devlet’ten banka değişiklığı prosedürinizi gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet’e İnternet Şubesi ve İşCep vasıtasıyla rastgele bir şifreye lüzum duymadan giriş yapabilirsiniz. Maaş taşıma prosedüriniz sonrasında İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi ve İş Bankası şubeleri aracılığı ile talimatlarınızı süratlice verebilirsiniz.


Emekli Maaşı Promosyon Ödeme Tutarları Nelerdir?

T.C. Sosyal Emniyet Kurumu (SGK) ile oluşturulan uyuşma tarafında 8 Kasım - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında geçerli kampanya kapsamında sahip olunan maaşını İş Bankası’ndan alabilmekta olan, ilk maaş ödemesi amacıyla İş Bankası'nı tercih eden ya da sahip olunan emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklilerine (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) ,


3 sene vakit ile emekli maaşlarını İş Bankası vasıtasıyla almayı taahhüt etmeleri halinde
İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin* sonrasında promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen bütün emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üstünden hesaplamaları yapılır ve 3 seneliğine peşin olarak;

1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar bağlamında
1.750 TL,
1.500 - 2.500 TL arası (2.500 TL hariç) maaşlar amacıyla 1.875 TL,
2.500 TL ve üstünde maaşlar amacıyla 2.000 TL ödeme yapılır.**

(*) Emekli maaşı alabilmekte olan bireylerin promosyon ödemeleri başvurularından itibaren 3 iş günü içerisinde, yeni maaş alacak bireylerin ödemeleri ise ilk maaş ödemesini takiben 3 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

(**) Promosyon ödemeleri 4 Mart 2020 tarihinden itibaren başlamıştır. İş Bankası nezdinde açık takip vakitci devam edenlerin promosyon başvuruları, söz hususu borçlarının tamamıyla tahsil edilmesinin sonrasında ilaveten değerlendirilecektir.

Taahhüt zamanı içerisinde rastgele bir amaçla SGK doğrultusundan gelir/aylık ödemesinin kesilmesi, gelir/aylığının değişik kuruma taşınması durumunda, İş Bankası'nın yazılı bildirim yapmasına lüzum kalabilmeksizin kalan taahhüt zamanı öneme alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade alınacaktır.Emekli maaşını İş Bankası'ndan almanın imtiyazları nelerdir?

Promosyon uygulamasından bağımsız olarak SGK emekli maaşını İş Bankası'ndan alıyorsanız 31.12.2021 tarihine kadar alttaki imtiyazlardan ek bir prosedür yapmanıza lüzum olmadan yararlanabilirsiniz.*

Maximum Kart ve ek kartları amacıyla senelik ücret ödemezsiniz. Bu kartlar haricindeki kredi kartlarımızın güncel ücret verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

İşCep, İnternet Şubesi ve Telefon Şubesinden bedava ve sınırsız olarak havale (İş Bankası hesapları arasındaki para transferi) gönderebilirsiniz.**

İşCep ve İnternet Şubesi’nden hafta içi mesai saatleri içerisinde İş Bankası hesaplarından başka banka hesaplarına gerçekleştireceğiniz her ay ilk 3 para transferini (Türk Lirası) ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.***


Emekli maaşını İş Bankası vasıtasıyla alan müşterilere özel dönemsel kredi ve mevduat kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

 DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR