Başvurular Başladı! 2022 Yılı 16 Yaşını Dolduran Herkese Aylık 2.500 TL Harçlık Ödemesi Yapılacak

Başvurular Başladı! 2022 Yılı 16 Yaşını Dolduran Herkese Aylık 2.500 TL Harçlık Ödemesi Yapılacak
YAYIN TARİHİ: 16.02.2022 09:36:00

16 yaşını doldurana herkese 2022 yılından itibaren 2,500 TL harçlık ödemesi yapılacağı duyuruldu. 81 ilde müracaatlar başladı. Süreç İŞKUR Kurumu üzerinden yürütülüyor. İŞKUR tarafından yapılan açıklama kapsamında iş başı eğitim uygulamaları kapsamında 2,500 TL’ye varan ödemeler gerçekleşecek. Başvurular İŞKUR şubeleri üzerinden yapılıyor. İŞKUR şubelerine gidilere başvurunuzu tamamlayabilir. Siz de 2,500 TL harçlığınızı kolaylıkla alabilirsiniz.

Başvuru tarihleri İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden ilan edilecek. Dolayısıyla İŞKUR’un internet sitesinden başvuru tarihlerini takip etmeniz gerekiyor. İŞKUR ihtiyaç sahibi kişilere muhteşem bir hizmet sunarak aylık 2,500 TL harçlık ödemesi sunuyor. Bu da iş bulmak isteyenlerin karşısına alternatif fırsatların çıkmasını da mümkün kılıyor. Elbette ki bu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanmak için işbaı programlarına dahil olmak gerekmektedir. Peki, işbaşı programlarının süresi ne kadardır? İşte detaylar!

İşbaşı Programlarının Süresi


Kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de işbaşı programlarının ne kadar süreceği sorusudur. İşbaşı programlarının ne kadar süreceği hakkında İŞKUR açıklamalarda bulundu. Programların günden ez 5 en çok ise 8 saat olacağı İŞKUR tarafından açıklandı. Özellikle haftalık olarak 6 günü aşmamak üzere haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde programların gerçekleşeceği İŞKUR tarafından belirlenmiş oldu.

İşbaşı Eğitim Programlarına Katılma Şartları Nelerdir?


İşbaşı eğitim programlarına katılmak için kişiler belli başlı şartları taşımaları gerekiyor. Aksi durumda programlara katılamaz. Kişilerde aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir;

- Kuruma kayıtlı bir işsiz olmak,

- 15 ile 17 yaşını tamamlamış olmak,


- İşveren kişinin birinci dereceden ve ikinci dereceden akrabası olmamak,- Sigorta pirimi yatırılmamış olmak,

- Tarımsal faaliyetlerde bulunan kişiler, dul, yetim maaşlı alan kişilerde programa başvurabilir.

Programa başvuru işlemleri İŞKUR bürolarından yapılacaktır. İŞKUR başvuruların ne zaman yapılacağı hakkında detayları kendi web sitesinde bizzat yayınlayacaktır. Başvuruların yakın bir zamanda başlaması gündemdir. Başvuruları kaçırmak istemiyorsanız sürekli olarak İŞKUR’un web sitesi üzerinden takipte kalmanız gerekiyor. İŞKUR web sitesi üzerinden en yakın zaman aralığında başvuru tarihlerini ilan edecektir!
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR