Başvurular Az Önce Açıldı! E-Devlet'ten Giriş Yapana Bir Defaya Mahsus Ödenecek

Başvurular Az Önce Açıldı! E-Devlet'ten Giriş Yapana Bir Defaya Mahsus Ödenecek
YAYIN TARİHİ: 3.01.2022 22:05:00

2022 yılı balamında sosyal yardım başvuruları az önce başladı. Devletten tek sefere mahsus olarak para almak isteyenler çeşitli koşulları yerine getirdikleri taktirde başvuru yapabiliyor.

2022 yılının başlamasıyla birlikte çok bağlamda devlet desteği için de detaylar gelmeye başladı. Vatandaşların aldığı sosyal yardımlar oldukça çeşitlendi. Bu bağlamda ödenen rakamlara da oldukça zam yapıldı. Sayfamızda vatandaşların alabilecekleri bazı destekleri verdik. 2022'de başvuru yapabileceğiniz nakit para yardımları ile tek seferlik ödeme detaylarını makalemize yerleştirdik. 2022 YILI 1.100 TL YARDIM PARASI 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın vatandaşlara verdiği ödemeler 2022 yılında da devam ediyor. Bu en önemli ödemelerin başında ise sosyal yardım paraları geliyor. Para ihtiyacı olan vatandaşlar için verilen sosyal yardım paraları e-devlet üzerinden kolayca alınabiliyor. 1.100 TL almak için başvuru yapan vatandaşlar incelendikten sonra paralar hesaplara yatacak. 

1.100 TL almak için vatandaşlardan istenilen bazı şartlar vardır. Bu anlamda 1.100 TL kesinlikle memurlara, kamu işçilerine, aylık gelirleri yüksek olan kişilere verilmez. Öte yandan 1.100 TL ödemeleri işsizlik maaşı alan veya diğer devlet ödemelerinden alanlarda bu parayı alamaz. 
Bu destek bağlamında en önemli şart vatandaşların aylık hane gelirlerinin düşük olmasıdır. Başvurular e-Devlet kanalı üzerinden yapılır. 
VGM 1.125 TL ÖDEME YAPIYOR 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün aylık olarak yaptığı ödemeler oldukça merak ediliyor. VGM bağlamında kişilere muhtaç aylığı ödemesi yapılmaktadır. Bu ödeme miktarı ise 1125 TL olarak göze çarpıyor. 2022 yılında verilecek olan VGM aylığı zamlı olarak vatandaşlara ulaştırılacak. 

Muhtaç aylığı verilirken vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi beklenir. Bunlar "Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması, Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması" olarak belirtilir. Ödemleri almak isteyen vatandaşlar VGM resmi internet sitesi bağlamında başvuru yapabilirler. 


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER