Başvuru Tarihi Ve PTT Personel Alımı Genel Şartları! PTT 60 Bin Personel Alımı Az Önce Duyuruldu!

Başvuru Tarihi Ve PTT Personel Alımı Genel Şartları! PTT 60 Bin Personel Alımı Az Önce Duyuruldu!
YAYIN TARİHİ: 4.11.2021 09:52:00

​PTT personel alım ilanları merakla bekleniyor. Tek tek açıklama yapıldı. Son dakika haberine göre gelişmeler var. PTT 60 Bin Personel Alımı Duyuruldu! İşte Başvuru Tarihi Ve PTT Personel Alımı Genel Şartları Açıklaması merak ediliyor. Peki 2021 PTT personel alımı ne vakit başlayacak? İşte merak edilen alımlara dair son durum...

Peş peşe açıklama yapıldı. Adaylar haber bekliyor. Son dakika haberine göre gelişmeler var. PTT 60 Bin Personel Alımı Duyuruldu! İşte Başvuru Tarihi Ve PTT Personel Alımı Genel Şartları Açıklaması merak ediliyor. 

PTT 60 BİN PERSONEL ALIMI 

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. PTT içeriğinde 30 bin yeni personel alımı amacıyla incelemeler devam eder iken adaylar sürenin kısaldığını belirtiyor.  2 yıldan çok bir süredir personel alımı bekleniyor fakat rastgele bir şekilde girişimde bulunulmuyor. 

Bilindiği üzere 2023 senesine kadar 55 bin personel alımı gerçekleştireceği açıklamış ve 5 bin kişilik kadronun 2020 senesinde doldurulması bekleniyordu. Lakin beklenilen alımlar gerçekleşmedi. Alımların ise 2022 ve 2023 senesinde devam etmesi bekleniyor.

PTT doğrultusundan yeni personel alımlarının her sene derli toplu olarak 5000 kontenjan dahilinde uygulanacağı tarafında mühim detaylar verilmişti. 100 binlerce aday 2022 ve 2023 senelerinde tamamlanacak 55 bin kadroya odaklandı. Bu tarafta toplamda 55 bin personel alımı yapılacak. 2 seneden beri yapılmayan bu alım amacıyla bir an evvelce harekete geçilmesi bekleniyor.


PTT PERSONEL ALIMI ARANAN ŞARTLAR

Ayrıca PTT tarafından personel alımları için bazı şartlar belirtiliyor. Bu şartlar ise şöyle:

Türk vatandaşı olmak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak,


Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

Akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak,

Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak şartı bulunmaktadır.

Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak,

18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak,

Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER