Başvuru Başladı! Dev İstihdam Hamlesi! Lise Mezunları 5100 TL Maaşla Çalışmak İster Misiniz?

Başvuru Başladı! Dev İstihdam Hamlesi! Lise Mezunları 5100 TL Maaşla Çalışmak İster Misiniz?
YAYIN TARİHİ: 20.11.2021 10:19:00

​Dev İstihdam Hamlesi! Lise Mezunları 5100 TL Maaşla Çalışmak İster Misiniz? Başvuru Başladı!  Son zamanların personel alım süreçleri arasında en çok dikkat çeken konu; lise mezunu olarak gerçekleşen personel alım sürecidir. Bartın üniversitesi lise, ön lisans ve üniversite mezunu olmak üzere farklı iş alanları için personel alımı yapacağını duyurdu. Özelliklede lise mezunlarının Bartın üniversitesi personel alım sürecine ilgi oldukça yoğun oldu.

Dev İstihdam Hamlesi! Lise Mezunları 5100 TL Maaşla Çalışmak İster Misiniz? 
Başvuru Başladı!
Lise mezunları için beklenen personel alım haberi geldi. Lise mezunu personel alım süreçleri son zamanlarda azalmış bulunmaktaydı. Fakat Bartın üniversitesinden gelen haberlere göre lise mezunu personel alımlarına gereksinim duyuldu. Başvuru süreci Kasım ayının 8’inde başladı. 22 Kasım tarihinde de başvuru süreci tamamlanmaktır. Bartın üniversitesi başvuruların şahsen ya da posta yolu ile sağlanacağını belirtmiştir.Dev İstihdam Hamlesi İçin Başvuru Şartları Neledir?

Genel olarak lise mezunlarının başvurması için istenilen koşulları ise şunlardır;

Türk vatandaşlığı hakkına sahip olmak

Lise mezunu diplomasına sahip olmak

2020 yılına ait Kpss puanına sahip olmak

Kamu alanlarında çalışma koşullarına kanun önünde uygun olmak

Farklı çalışma alanları için istenilen özel koşulların sağlanması


Bartın üniversitesi başvuru süreci için istediği belge çeşitleri ise şunlar;

Kimlik fotokopisi

Sicil kaydı

Sağlık raporu

Kpss puan sonucu

Fotoğraflı ve doldurulmuş başvuru formu

Bartın üniversitesi başvuru değerlendirme süreci sonrası; personel alım sonuçlarını Aralık ayının ilk haftası açıklamayı düşünüyor. Lise mezunları için başvurucu süreci kolay olarak sağlanıyor. Personel alım sürecinin tamamlanması ile pek çok lise mezunu yerleştirme sonuçlarını bekleyecektir.İşte Lise Mezunları İçin Diğer Fırsatlar!

Tarım Kredi Kooperatifleri lise mezunu ve KPSS puanı 60 ve üstü olanlar için yeni bir iş fırsatı sunuyor. Toplamda 82 memur alımı yapacak olan Tarım Kredi Kooperatifleri, yüksek maaş da verecek. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı da KPSS şartı aranmaksızın toplamda 40 personel alımı gerçekleştirecektir. Böylece lise mezunlarının istihdamı için son derece kapsamlı bir çalışma da başlatılmış olacak!
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER