Bankalardan Parası Olana Oh Çektiren Kazanç! Şubat Depremi Yaşandı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi

Bankalardan Parası Olana Oh Çektiren Kazanç! Şubat Depremi Yaşandı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi
YAYIN TARİHİ: 2.02.2022 16:50:00

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni bir kararla Türk Lirasına dönüşüm hesaplarında faiz yetkisine sahip oldu. Bu karar ile TCMB’nin bankaların faiz oranlarında üst sınırı belirlemesi sağlanacak. Üst sınır belirlemede yetkili olması nedeniyle de bankalar çok daha ucuza mevduat toplayabilecekler.

Her geçen gün mevduat hesapları ile ilgili yapılan yeni düzenlemeler ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında oranların değişmesine neden oluyor. Mevduat oranlarında görülen düşüş ise dikkat çekti. İşte 32 günlük en yüksek mevduat faizi veren bankalar… Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de 

Bankaların Mevduat Faiz Oranları Düşüşe Geçti!


Türkiye’de bankacılık sektöründe Aralık ayından itibaren uygulanmaya başlayan yenilikler TL mevduatlarına olan ilginin artmasına neden olmuştu. Kısa bir sürede yüzde 22’lere kadar dayanan mevduat faiz oranları, yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yerini düşüşe bıraktı. Öte yandan kur korumalı TL mevduat hesaplarına yönelik ilginin ise artmaya devam ettiği ifade edildi. Mevduat faiz hesaplarından en yüksek oranlar ile yararlanmak isteyenler faiz oranları daha da düşmeden birikimlerini bu hesaplara aktarması gerekecektir.Mevduat faiz oranlarının düşürülmesinin ardından vatandaşlar en yüksek mevduat faizi kazanabileceği bankaları araştırmaya başladı. Birçok banka tarafından %20’ye sabitlenen mevduat faiz oranları çeşitli bankalar tarafından bu oranın üzerinde verilmeye devam ediyor. 

En yüksek mevduat faiz oranları ise şu şekilde güncellendi:


•    Alternatif Bank 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları: %20,50

•    Burgan Bank 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları: %20,75


•    Odeabnak 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları: %20,25

•    CEPTETEB 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları: %20

•    ING Bank 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları: %20

Alternatif Bank VOV Hesap 


Birikimlerini en yüksek TL mevduat faiz oranları ile değerlendirmek isteyenlere özel cazip oranlar sunan Alternatif Bank VOV Hesap %20,50’ye varan hoş geldin faizi ile güncel oranlar üzerinden faiz getirisi sunuyor. 90 günlük avantajlı hoş geldin faizinin bitiminde ise kullanılacak ek ürünler sayesinde standart faiz döneminde bile yüksek hoş geldin faizleri süresiz olarak kullanılabilmektedir. Görüntülü görüşme ile hızlı başvuru ve hesap açma işlemlerinin tamamlayan herkes VOV Hesap avantajlarından yararlanabiliyor. 

Burgan Bank ON Hesap 


Burgan Bank ON Hesap ile birikimlerini %20,75 yüksek hoş geldin faiz oranları ile değerlendirmek isteyenlere özel avantajlar sunuluyor. En yüksek 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarına sahip Burgan bank, gece vadeli gibi kazanarak gündüz vadesiz hesap özgürlüğü ile vatandaşların bir yandan kazanırken diğer yandan hesaplarını diledikleri gibi kullanmaları sağlanmaktadır. 

Odeabank Oksijen Hesap 


Odeabank Oksijen Hesap sayesinde vatandaşların %20,25 faiz oranları ile en yüksek faiz getirisi ile birikimlerini değerlendirmeleri sağlanacak. 32 günlük vade için 10 bin TL birikime net 169 TL kazanç sağlayan Oksijen Hesap, ayrıcalıklı bankacılık hizmetleri de sağlamaya devam ediyor.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR