Az Önce Belli Oldu! Ödemesiz 20- 40- 60 Bin TL Alabilirsiniz! e- Devlet Üzerinden Başvuru Yapın Alın

Az Önce Belli Oldu! Ödemesiz 20- 40- 60 Bin TL Alabilirsiniz! e- Devlet Üzerinden Başvuru Yapın Alın
YAYIN TARİHİ: 13.02.2022 10:50:00

KOSGEB doğrultusundan destekler devam ediyor. KOSGEB desteklerinden yararlanmanın şartları nelerdir? Başvurular nereden yapılıyor? Kimler bu destekten yararlanabiliyor? İşte yapmanız gerekenler... En az kuruluş desteği adı altında 20- 40- 60 TL sunarken, ilaveten performans desteği adı altında da destekler sağlamaktadır. KOSGEB doğrultusundan sağlanan bu desteklerden bir çok alanda değişik sektörler yararlanabilmektedir. İşte KOSGEB doğrultusundan sağlanan destekler...

​Kendi işini kurarak kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaş için geri ödemesiz destek müjdesi duyurusu yapıldı. KOSGEB yine vatandaşın yanında olarak kendi işlerini kurmalarına olanak sağlıyor. KOSGEB tarafından yapılan açıklamaya göre,
20- 40- 60 Bin TL olmak üzere destek sağlıyor.


 

KOSGEB DESTEKLERİ 


Son olarak KOSGEB tarafından sunulan desteğin 20- 40- 60 bin TL değerinde olacağı belirtilirken üstelik geri ödeme ve karşılık olmaksızın sağlanmaktadır. Bu desteğe başvurular e- Devlet üzerinden yapılacaktır. Korona virüs süreci ile beraber kendi işini kurmak isteyen kişilerin sayısında artış yaşanıyor. Başvurun kişiler karşılıksız olarak bu destekten yararlanabileceklerdir. Bu desteklerden, ulaştırma, güzellik salonları, imalathaneler ve konaklama gibi farklı sektörler yararlanabileceklerdir.İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE MÜJDE!

KOSGEB kendi işini kurmak ve patronu olmak isteyenlerin sürekli olarak yanında olmaya devam ediyor. Bu kişilere desteğini sürdürüyor. KOSGEB kurulacak olan işin nitelği ve kapsamına göre 375 bin TL'ye varan geri ödeme olmadan desteklerini sürdürüyor.
DESTEKTE 3 YIL DETAYI!


Destekten yararlanacak kişiler için önemli bir ayrıntıyı kaçırmamak gerekiyor. KOSGEB'in bu desteğinden yararlanmak için daha önce bir işletmenizin olup olmaması ve bir işletmeye ortak olmamanız da önemlidir. 

KOSGEB'in mevzuatına göre bu destekten yararlanacak kişilerin, yeni bir işletme kuracakların kuruluş tarihinin 3 yıl öncesine kadar, gerçek kişi statüsünde bir firmesinin olmaması gerekmektedir.

Bunun yanında ayrıca herhangi bir firmada yüzde 30 ve üzerinde ortaklığının olmaması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

KOSGEB tararfından verilecek destekelerden yararlanmak için belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekirken, ayrıca kendi işini kurmak isteyen bu kişilerin, kosgeb.gov.tr adresine giriş yaparak buradan çevrimiçi girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Eğitimlerin tamamı internet üzerinden verilirken bu eğitimler iki bölüme ayrılmaktadır.

Geleneksel girişimcilik eğitimi ve ileri girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir. 

Ayrıca ileri girilşimcilik eğitimine katılabilmeniz için de geleneksel girişimcilik eğitimini bitirmeniz gerekmektedir. İlk eğitimler beraber bu programa dahil olabiliyorsunuz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR