Aylık 6.000 TL'den Fazla Destek Verilecek, Tek Şart: 18-28 Yaş Arasında Olmak! Gençlere Müjde!

Aylık 6.000 TL'den Fazla Destek Verilecek, Tek Şart: 18-28 Yaş Arasında Olmak! Gençlere Müjde!
YAYIN TARİHİ: 21.11.2021 11:03:00

​Gençlere Müjde! Aylık 6.000 TL'den Fazla Destek Verilecek, Tek Şart: 18-28 Yaş Arasında Olmak.  Gençlerin istedikleri oluşmasına destek olunması için gençlere özel girişimcilik desteği imkanı sağlanıyor. Peki, bu ayrıcalıklı desteğe sahip olmak için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor? İşte detaylar!

Günümüzde gençler genel olarak iş alanlarında girişimcilik fikirlerini gerçekleştirmek istiyorlar. Özelliklede son yıllarda gençler için kendi iş fikirlerinde çalışmak oldukça değerlidir. Fakat gençler genel olarak girişimcilik fikirlerini maddi olanaksızlar nedeni ile gerçekleştiremiyorlar. Bu yüzden de devlet genç girişimcilik desteğini sunmaktadır.


Genç Girişimcilere Özel Destek Şartları Neler?


Genel olarak günümüzde genç girişimcilik desteğinden yararlanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Yerine getirilmesi istenilen şartlar ise şunlardır;

-    18 yaşından büyük henüz 29 yaşını doldurmamış olmak

-    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-    2018 yılının haziran ayından sonra ilk SGK başlamış olması

-    Girişimcilik fikrine sahip olmak

-    Anonim ya da limited şirketi çeşitlerinde yer almamak

-    Resmi olarak ilk kez girişimcilik uygulamasını sağlamak


Özellikle genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmaların son zamanlarda artarak devam ettiği biliniyor. Bu kapsamda genç girişimcilere özek çok sayıda farklı fırsattan söz etmek de mümkün olmaktadır. Peki, gençler girişimci desteklerine sahip olmak için nasıl başvuruda bulunacaklar? İşte detaylar!


Genç Girişimciler Desteklere Nasıl Başvuracak?


Gençler için genç girişimcilik desteği günümüzde ideal bir olanaktır. Hayaller sadece hayal olarak kalmıyor; gerçekleşmesi için çalışmalar sağlanmaktadır. Gençlerin; genç girişimcilik desteğinden yararlanması için başvuru işlemlerinin sağlanması gerekir. Başvuru süreci ise şu aşamalar ile sağlanıyor;

-    Vergi dairesine dilekçe yazmak

-    Vergi dairesi için yazılan dilekçeyi resmi makamlara iletmek

-    Dilekçe için olumlu sonuç almak

-    Dilekçe için alınan olumlu sonucun SGK tarafına iletmek

Bu işlemlerden sonra genç girişimcilik için destek alınabilir. Gerekli koşulların sağlanması ile gençlerin hayallerinde iş olanakları hazır haline geliyor. Böylece ülke ekonomisi daha kısa sürede gelişim sağlayacaktır. Gençler için ideal iş fikirleri arasında sıklıkla genç girişimcilik fikri yer almaya başladı. Böylece özellikle girişimci ruha sahip olan gençlerin desteklenmesi amaçlanıyor!

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER