Aşılama Hız Kazandı! Peki Okullar Açılacak mı? MEB Ziya Selçuk Açıkladı!

Aşılama Hız Kazandı! Peki Okullar Açılacak mı? MEB Ziya Selçuk Açıkladı!
YAYIN TARİHİ: 1.04.2021 16:32:00

Aşılama hız kesmeden devam ediyor! Bu kapsamda en çok merak edilen konulardan biri okullar tamamen açılacak mı? "Okulları açın lütfen, çok sıkıldık evde." diyen bir öğrencinin isteği üzerine Bakan Selçuk'tan açıklama geldi...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele devam ediyor. 1 yılı aşkın süredir hayatımıza giren virüsün ardından eskiye özlem gittikçe arttı. Artan vakalar bununla beraber gelen kısıtlamalar bir yıldır bununla mücadele eden vatandaşa sıkıntılı süreç yaşatmaya yormaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen ve öğrencilerle çevrimiçi gerçekleştirdiği toplantılarda yöneltilen sorulara yanıt verdi. Çevrimiçi yapılan toplantılarda bir öğretmen tarafından da "Okulları açın lütfen, çok sıkıldık evde" sorusunun gelmesi üzerine Bakan Selçuk'tan açıklama geldi!

AŞILAMA HIZ KAZANDI PEKİ, OKULLAR AÇILACAK MI?

Türkiye de aşılama da önemli yol alınırken BioNTech aşısının da gelmesi ile aşılama hız kazanırken öğretmen ve öğrenciler tarafından okullar açılacak mı sorusu gelmeye devam ediyor. Herkes aşılamanın ardından okulların tamamen açıklası söz konusu mu araştırmalarını sürdürüyor...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bakan Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" ve "Ziya Öğretmen Bizim Okulda" programları kapsamında, meslektaşları ve öğrencilerle çevrim içi ortamda buluşmaları devam ederken okulların açılmasına dair meraklı bekleyişte devam ediyor.


Çevrimiçi buluşmalar gerçekleştiren Bakan Selçuk, Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan fizik öğretmenliği il zümre başkanları ve fizik öğretmenleriyle buluşmalarına devam ederek, koronavirüs salgın sürecinde, uzaktan ve yüz yüze eğitimle ilgili deneyimlerini, görüş ve düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor. Bakan Selçuk, daha sonra Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile buluşmasını gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk, Fizik öğretmenleri ile  gerçekleştirdiği buluşmasında, salgınla mücadele sürecinde, olağanüstü çaba gösteren meslektaşları sayesinde her bir öğrenciye rahatça ulaşabildiklerini vurgu yaparak açıklamalarına devam etti; "Burası bizde' diyen her arkadaşımız, aslında çocuklarımızın bir emanet olduğu bilinciyle hareket ediyor ve ülkemizin eğitim ihtiyacı konusunda elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Hepinize müteşekkirim." ifadelerini kullandı.

"OKULLARI AÇIN LÜTFEN, ÇOK SIKILDIK EVDE"

Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, Karaman'da fizik öğretmeni Ahmet Yüzbaşıoğlu'nun kızının, "Okulları açın lütfen, çok sıkıldık evde." isteğini dile getirmesi üzerine Bakan Selçuk'tan, şu yanıt geldi;

"Ben de istiyorum okulların tamamıyla açılmasını ama emin olun, kontrollü devam etmek istediğimiz için, öğretmenlerimizin, sizlerin sağlığını düşündüğümüz için tedbirle, güvenle atıyoruz adımlarımızı. Sağlık önceliğimiz, koşullar izin verdikçe tüm evlatlarımızı yüz yüze eğitimde okullarına kavuşturmak isteriz. Her bir öğrencimize ulaşacağımız destekleme programımızı da çok yakında sizlerle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER