Asgari Ücretle Çalışanlar, Dar Gelirliler De TOGG Alabilecek! Peki TOGG Nasıl Alınır? Fiyatı Kaç TL?

Asgari Ücretle Çalışanlar, Dar Gelirliler De TOGG Alabilecek! Peki TOGG Nasıl Alınır? Fiyatı Kaç TL?
YAYIN TARİHİ: 16.02.2022 14:28:00

​Eğer büyük bir sorun yaşanmazsa TOGG’un bu senenin son döneminde ya da 2023 senesinde seri üretime geçmesi ve satışa sunulması bekleniyor. Peki TOGG’un satış fiyatı kaç TL olacak. Şuana kadar bu husus ile alakalı birtakım haberler okuduk. Ancak en süregelen durum, TOGG’un samimi yanmalı motora sahip bir C-SUV ile rekabet edebilecek fiyata sahip olacağıydı.

Türkiye’nin tamamıyla elektrikli ilk yerli ve milli otomobili TOGG'un üretilmesi ve satılması manasında geri sayım başladı. Peki asgari ücretle çalışanlar nasıl TOGG sahibi olacaklar? İşte bu mevzuya dair detaylar. Tüm Türkiye solukları tutmuş TOGG'un satılmasını bekliyor. Herkesin bildiği üzere ise TOGG’un geliştirme ve üretim süreci devam ediyor. 


DAR GELİRLİLER, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR DA TOGG ALABİLECEK! PEKİ TOGG NASIL ALINIR? FİYATI KAÇ TL?


Bunun dışında otomobilin maliyetinin 35 bin Euro bulunduğuna dair söylentiler de ortaya atılmış durumda.  Ancak şunlar resmi kaynaklar bağlamında bu fiyat doğrulanmış değil. TOGG içten yanmalı motora sahip bir C-SUV modeli ile rekabetçi fiyat seviyesinde karşımıza çıkarsa o vakit 550 bin TL seviyesinde bir etiketle gelmesi muazzam olmayacaktır.

TOGG’un satışında ön plana sunulacak olan birtakım yenilikler ve basitlikler asgari ücretle çalışanların bile bu otomobile sahip olmasını sağlayabilir.TOGG’a özel kredi seçeneklerinin kamu bankalarınca sunulacağını birtakım yerlerde okuduk. Bu bilgi net olmasa da bu tür bir söylenti sahip olunan. Yani kamu bankaları, TOGG alabilmek isteyenlere özel faiz oranlarıyla ya da özel vadelerle kredi verecek.


Eğer bu gerçek olursa asgari ücretle çalışanlar bile rahatça TOGG’u satın alabilirler. Ancak şu şekilde bir gerçeği de unutmamak oldukça elzemdir. Her ne kadar kredi alternatifi masada olsa da elinizde 200 bin TL seviyesinde bir ana paranın bulunması şart. Aksi takdirde, uzun vadede dahi asgari ücret aylık kredi taksitlerini ödemek amacıyla yeterli olmayabilir.

Bunu çok yalın bir hesaplama ile görebiliriz. Şu da inkar edilemez bir gerçek. 60 ay vade gibi bir halde asgari ücretle TOGG alabilmek çok da olası değil. Ancak ev kredilerinde bulunduğu gibi 120 aylık bir vade ile alınabilir.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR