Asgari Ücret Tamam Sıra EYT’de! AK Parti'den Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Tarih

Asgari Ücret Tamam Sıra EYT’de! AK Parti'den Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Tarih
YAYIN TARİHİ: 22.12.2021 23:20:00

Asgari ücret, memur ve emekli zammı derken EYT'liler için bomba haber geldi. Bu anlamda Ak Parti son dakika açıklaması yaptı. AK Partili Muhammet Emin Akbaşoğlu tarafından yapılan açıklamada EYT'nin ne zaman çıkacağı bağlamında bilgi verildi. İşte son dakika EYT açıklaması..

EYT son dakika haberleri milyonlarca vatandaşın gündeminde halen yerini ve önemini koruyor. Son zamanlarda asgari ücret, emekli ve memur maaşları gündemi işgal ederken,
EYT ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. AK Parti'den Muhammet Emin Akbaşoğlu 3600 ek gösterge sonrasında EYT konusunun ele alınacağını belirtti. 

AK PARTİ'DEN SON DAKİKA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT) AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TGRT Haber'de yayınlanan Günaydın Türkiye programına katıldı. Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük’ün sunduğu programda EYT bağlamında açıklamalar yapıldı. Bu anlamda son zamanların en fazla konuşulan konu asgari ücret, memur, emekli zamları oldu. Zamların ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ele alınacak olan konunun 3600 ek gösterge düzenlemesi olduğunu ilan etti. Hükümetin bir sıralaması olduğunu açıklayan zam başlıkları sonrası 3600 ek gösterge ardından da EYT konularının ele alınacağı ortaya koyuldu. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için oldukça sevindiren bir konuşma yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili ek gösterge sonrasında EYT için atılacak adımlar hakkında “Bunlardan sonra da EYT’li kardeşlerimizin talepleri irdelenecek. Bu manada Vedat Bilgin Bey bu konu ile ilgili daha önce bir takım çalışmalar yapmıştı. Bunun detaylandırılması ile ilgili çalışmalar da mutlaka yapılacak ve talepler değerlendirilecek” ifadelerini kullandı. 


EYT'LİLER MERAKLANMASIN 

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu EYT ile ilgili sözlerini “Biraz evvel bahsettiğim sıralamanın neticesinde bütün kesimlerimizi memnun ettikten sonra EYT’lilerin durumunu da ele alacağız. Bu konuda EYT’li kardeşlerimiz müsterih olsun. EYT ile ilgili bir çalışma mutlaka yapılacak.” ifadeleri ile tamamladı.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER