Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara Yarın 24 Aralık Cuma Kar Tatili Var Mı? MEB- Ankara Valiliği

Ankara'da Okullar Tatil mi? Ankara Yarın 24 Aralık Cuma Kar Tatili Var Mı? MEB- Ankara Valiliği
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 01:31:00

Ankara'da son dönemde kar yağışı etkili olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son dakika uyarıları yakından takip ediliyor. Yoğun kar yağışı ve soğuk hava dalgası eğitimi vakit vakit olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda kentte yaşam sürdüren öğrencilerin "Ankara'da yarın okullar tatil mi?" Sorusuyla alakalı araştırmalarında yoğunluk yaşandığı görülüyor. Peki, Ankara'da yarın okullar tatil mi? Valilik ve MEB 24 Aralık Cuma Ankara'da kar tatili amacıyla açıklama geldi mi?

Ankara'da yarın okullar tatil mi sorusu o ilde yaşayanlar bağlamında arama motorlarında sorgulatılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Aralık Cuma günü Türkiye çapında beklenilen hava sıcaklık değerlerini ve kar yağışı görülecek illeri tek tek duyurdu. Ülkemizin çoğu ilinde kar yağışlarının başlamasıyla eş güdümlü öğrenci ve velilerin aklında hayat sürdürdükleri illerde okulların tatil olup olmayacağı yer alıyor. 

24 ARALIK CUMA ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ? ANKARA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?


Ankara Valiliği okulların kapanıp, kapanmayacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Açıklama gelir gelmez haberimizde yer alacak. 

Ankara'da yaşayan kişiler son zamanlarda internet üzerinden sıklıkla aktüel hava gidişatını takip etmektedirler. Özellikle kış ayı ile beraber ile kişiler yağmur, kar ve soğukların ne kadar vakit tesirli olacağını merak etmektedir. Bu nedenle Ankara'ya ait 5 günlük, 15 günlük ve 30 günlük hava vaziyeti varsayımları bir hayli şahıs tarafından alakayla takip edilmektedir. İşte tüm ayrıntıları ile Ankara hava vaziyeti..
Ankara Hava Durumu

Ankara'da hava vaziyeti yerel değişiklikler gösterebilmektedir. Ankara’nın kuzey kısmının hava sıcaklığı, güney kısmına göre daha düşüktür. Ankara şehrinin kış ayları sert ve soğuk geçerken, yaz aylarında gündüz hava çok sıcak, gece ise daha serindir.

Ankara hava gidişatı bilgilerini araştıracak olursak; gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkının çok fazla olduğunu görebiliriz. Senelik vasati yağış oranları yeniden bölgelere göre değişiklik gösterir. Tuz gölü kıyılarında yağış oranları daha düşüktür. Ankara kış aylarında kar yağışını en erken gören şehirlerimiz arasında yer alır. Tuz gölü etrafına düşen kar oranı öbür yerlere oranla çok daha azdır.

ANKARA HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR