Altını Olanlar Kalp Krizi Geçirecek: Tepetaklak Olacak! 2022 Yıl Sonu Ve 3 Ay Sonra Altın Fiyatları

Altını Olanlar Kalp Krizi Geçirecek: Tepetaklak Olacak! 2022 Yıl Sonu Ve 3 Ay Sonra Altın Fiyatları
YAYIN TARİHİ: 30.01.2022 11:57:00

Altın geçtiğimiz sene yatırımcısını sevindiren emtiaların başında yer alıyor! Dolayısıyla geçtiğimiz yıl altına yatırım yapanların da yüzü güldü! Ancak önümüzdeki yıl altının aynı performansı ortaya koyup koyamayacağı da meçhul! Özellikle geçtiğimiz günlerde JP Morgan tarafından yapılan açıklama gündeme bomba gibi düştü! Çünkü JP Morgan 2022 yılında altın fiyatlarında büyük bir dalgalanma bekliyor! İşte 2022 yılında altının nasıl bir performans sergileyeceğine dair JP Morgan tarafından yapılan yorumun ayrıntılar!

FED faiz kararının açıklanması sonrasında altın fiyatları da baskı yedi! Altının son 3 haftadaki en dip fiyata gerilemesi, yatırımcıları da telaşlandırdı! Büyük bir düşüşün yaşanılacağına kesin gözüyle bakılan altında neler oluyor? JP Morgan da yaptığı açıklamada altındaki düşüş sinyaline dikkatleri çekti! Amerikan Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama sonrasında altının fiyatlarında belirgin bir gerileme dönemi de yaşanmaya başladı. Bu açıklama sonrasında piyasalar da altının gram fiyatının düşüşe geçeceği kanısı hakim olmaya başladı!  Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


İşte JP Morgan Tarafından Açıklanan Senaryo!


P Morgan tarafından yapılan açıklamaya göre altında ilk 3 ay kritik! FED tarafından uygulanacak olan parasal sıkıştırmanın ilk önce altını vuracağı belirtilirken, ilk 3 aylık süreç içerisinde altında dip fiyatların görüleceği ifade ediliyor! Altının son dönemlerde alınan kararların baskısına daha fazla dayanamayacağının altını çizen JP Morgan altın yatırımcılarını telaşlandıran bir senaryo ortaya koydu!
Altının 2022 yılı itibariyle on fiyatının çok düşeceğine dayanan senaryoya göre özellikle ilk 3 aylık süreç çok önemli. Bu durumun temel nedeni olarak da FED tarafından alınan parasal sıkılaştırma olacağı ifade ediliyor.

2022 Altının Onsu Kaç Dolar Olacak?


P Morgan tarafında yapılan açıklamaya göre altın için çok zorlu bir yıl olacak! Bu kapsamda altının ons fiyatının 1520 dolara kadar gerileyeceği ifade edilirken; bu durumun 2022 yılı sonuna doğru gerçekleşeceği vurgulanıyor! Bundan dolayı altın yatırımcısının 2022 yılı itibariyle çok dikkatli davranması gerektiğinin altı çizilerek altın al sat kararlarına da dikkat edilmesinin önemli olduğu ifade ediliyor!DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR